POZnań

7000 mil

Rogale marcińskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Taką odległość będą musiały przebyć poznańskie rogale, aby wziąć udział w Dniu Niepodległości w Ho Chi Minh. Wszystko za sprawą dwójki poznaniaków, którzy wyjechali do Wietnamu.

Rogale Świętomarcińskie są obowiązkowym elementem poznańskich obchodów Dnia Niepodległości i Imienin ulicy Święty Marcin! Otóż zbliża się Dzień Niepodległości. W całej Polsce odbędą się spotkania, parady czy uroczyste apele. Poznań, nasze rodzinne miasto, ma jednak inny sposób obchodzenia tego dnia. Otóż 11.11 obchodzone są imieniny ulicy Święty Marcin, głównej ulicy miasta. Z tej okazji przez miasto przechodzi barwny korowód, z rycerzem Świętym Marcinem, który od Prezydenta, dostaje klucze do bram miasta.

Jednak myślę, najsłynniejszym (najsmaczniejszym) elementem tych obchodów są Rogale Świętomarcińskie! Specjalny cukierniczy wypiek, który Poznaniacy tego dnia pochłaniają tonami. Rogale te są tak pyszne, że smutek nas ogarnął, gdy uświadomiliśmy sobie, że w Wietnamie nie ma na nie szansy – piszą na swoim blogu poznaniacy.

Polonia w Sajgonie organizuje swojego obchody Dnia Niepodległości, więc nie mogą się one odbyć bez rogali, których wielu Polaków mieszkających w Sajgonie nigdy nie miało okazji spróbować.

Na początku pomysł, by je tutaj dostarczyć wydawał się absurdalny. Jednak poszukaliśmy i szczęśliwie okazało się, że Biuro Podróży Rainbow Tours ma wyczarterowany samolot na trasie Warszawa – Saigon na 9 listopada

Dzisiaj lotowski Dreamliner lot numer LO6507 z Warszawy o godzinie 17:30 zabierze na pokład bardzo ważną przesyłkę – 5kg rogali Świętomarcińskich.

Więcej o poznaniakach mieszkających w Wietnamie przeczytasz na ich blogu.

Rogale dla Sajgonu

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz