Sport

Dziewczyny, co piłkę kopią…

Liga Orliczek 2015  Foto: materiały prasowe

Drużyna UKS PS Gniezno została mistrzem jesieni Poznańskiej Ligi Orliczek, w której występuje dziewięć najlepszych zespołów z Poznania i okolic.

Poznańska Liga Orliczek listopad_2015_foto 04W ostatniej serii spotkań zmierzyły się ze sobą najlepsze zespoły ligi. Broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej w Dąbrowie zmierzyła się z wicemistrzem województwa Szkołą Podstawową Nr 45. Poznanianki prowadzone przez Ewelinę Toporek długo nie mogły sobie poradzić z solidną tego dnia obroną rywalek, ale w końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na ich stronę.

Poznanianki tego dnia wygrały jeszcze mecz ze Szkołą Podstawową Nr 66 3:1 są coraz bliżej wywalczenia miejsca na podium.

Hitem czwartkowej serii spotkań był pojedynek lidera rozgrywek UKS PS Gniezno z drużyną Uniwersytetu Futbolu Poznań, którą prowadzi trenerka młodzieżowej reprezentacji Polski Nina Patalon. Spotkania zakończyło się remisem 1:1. Tego dnia poznanianki wysoko pokonały jeszcze rezerwy SP 45 i SP 6.

Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę i rozwijanie piłkarskich talentów, których mamy tutaj sporo. Należy podkreślić, że najlepsze dziewczyny występujące w Poznańskiej Lidze Orliczek tworzą trzon Kadry Wielkopolski ZPN – mówi trenerka Nina Patalon.

W przerwie zimowej zespoły występujące w Poznańskiej Lidze Orliczek zmierzą się ze sobą w dwóch turniejach halowych, a do rywalizacji na Orlikach wrócą w marcu. Organizatorzy rozgrywek zapraszają dziewczynki na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej dziewcząt, które odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 na Orliku w Ogrodzie Jordanowskim nr 2 zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Przybyszewskiego w Poznaniu.

Poznańska Liga Orliczek listopad_2015

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz