K U L T U R A

Swoje 10-lecie Pectus świętował w Auli UAM

Pectus (27.10.2015) Aula UAM  Foto: © Karolina Kiraga

Z okazji 10-lecia swojej pracy twórczej, zespół Pectus wydał album “Kobiety”, do nagrania którego zaprosili dziesięć znanych polskich wokalistek, m.in. Marylę Rodowicz, czy Irenę Santor. Promując płytę, jak i swoje słynne przeboje, zespół wyruszył w trasę koncertową a na jego drodze był również Poznań.

Grupa Pectus to czterej bracia Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanikowie. Razem grają już 10 lat. Do ich największych przebojów zaliczane są takie piosenki, jak: „Barcelona”, „To, co chciałbym Ci dać”, czy „Jeden moment”. Kariera ich rozpoczęła się wiosną 2005 roku w Rzeszowie z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką. W 2006 roku zespół zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” w Rzeszowie, a w roku 2007 grupa była finalistą konkursu Debiutów na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszym wielkim przebojem zespołu stała się piosenka „To, co chciałbym Ci dać”. W sierpniu 2008 roku zespół otrzymał Słowika Publiczności na Sopot Festiwal.

Koncert był dwukrotnie przekładany. Pierwszy raz ze względu na wypadek i pobyt wokalisty w szpitalu, drugi raz natomiast przez wylot zespołu do Chin, gdzie wśród artystów z całego świata reprezentował Polskę podczas 17 West Lake Expo w Hangzhou. 27 października ostatecznie bracia Szczepanik wystąpili w Poznaniu, poprzedzając swoje wyjście na scenę ukazaniem materiału podsumowującego ich muzyczne dokonania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz