POZnań

TEDx w sobotę – czyli jak zmieniać świat

TEDx Poznań 2012  Foto: TEDx Poznań / Michał Leśniewski

Już tylko kilka dni dzieli nas od piątej już konferencji TEDxPoznań, organizowanej na licencji prestiżowej konferencji TED (Technology, Entertainment, Design), której zadaniem jest propagowanie idei, które w znaczący sposób mogą przyczynić się do zmiany naszych postaw, zachowań czy rozwiązywania problemów – zarówno globalnych, jak i tych w naszym bezpośrednim otoczeniu.

Wydarzenie od samego początku przyciągało setki osób, które są zainteresowane nie tylko własnym rozwojem lecz przede wszystkim noszą w sobie potrzebę zmiany otaczającego ich świata na lepsze.

Truizm tego stwierdzenia nabiera głębszego znaczenia w historiach naszych prelegentów, którzy są żywym przykładem aktywnego działania na rzecz tychże zmian – informuje Paula Pietrak, rzeczniczka wydarzenia.

W tym roku będą to m.in.: Andrzej Dragan, Marek Śliboda, Joanna Rubin, Łukasz Kielban i wielu innych. Co ich łączy? Pasja do życia i ogromna chęć uczynienia świata lepszym. Każdy z prelegentów konferencji REBORN ma na to swój sposób, o którym przez 18 minut opowie uczestnikom wydarzenia.

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest słowo REBORN, którego znaczenie odkryją kolejno trzy bloki tematyczne.

1. FALL: prelegenci w tej części opowiedzą o porażkach i trudnościach, które najczęściej są początkiem wielkich przygód, odkryć i sukcesów. 2. FLASH: panel, w którym dowiemy się, że rzeczy i wydarzenia pozornie błahe mogą zmienić bieg niejednej historii. 3. BIRTH: część dedykowana temu, co nieznane i inspirujące.

Konferencja odbędzie się 24 października w Concordia Design.

Dodatkową „atrakcją” realizowaną niezależnie od konferencji są warsztaty organizowane w Domu Tramwajarza 25 października.

Wejściówka na wydarzenie kosztuje 39 złotych, ale jak podkreślają organizatorzy pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży biletów pokrywają koszty wynajmu i obsługi technicznej sali oraz realizacji pamiątkowych filmów, które później pojawiają się na YouTube. Całe przedsięwzięcie jest tworzone na zasadzie non-profit.

TEDx Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz