Mecz z Fiorentiną jednak bez kibiców!

Autor: saygone. Poznań, 25 Września 2015

200 tysięcy złotych grzywny i mecz z Fiorentiną bez publiczności. Taką karę nałożyła UEFA na Lecha Poznań za zachowanie kibiców podczas sierpniowego, wyjazdowego meczu w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów z FC Basel.

W ciągu 5 dni złożony zostanie wniosek o przesłanie do Klubu decyzji UEFA wraz z uzasadnieniem. Po jej otrzymaniu mamy 3 dni na zadeklarowanie zamiaru złożenia apelacji i kolejnych 5 dni na złożenie samej apelacji – mówi Karol Klimczak, prezes Kolejorza.

W tym sezonie jest to już trzecia kara nałożona na poznański klub przez Komisję Kontroli, Dyscypliny i Etyki UEFA. W sumie Lech Poznań stracił już 440 tysięcy złotych tylko dzięki grupce kibiców niestosujących się do obowiązujących na stadionach zasad.

Wczoraj zaprezentowany został projekt koszulki, w której piłkarze zagrają podczas najbliższego spotkania w Lidze Europy. Tym samym Lech dołączył do kampanii RESPECT, której celem jest promowanie idei stadionów wolnych od wszelkich negatywnych zjawisk. Inicjatywę taką wskazał zresztą Klub w wyjaśnieniach składanych UEFA w związku z postępowaniem dotyczącym wywieszenia przez kibiców Lecha flagi z nieodpowiednią treścią na meczu Kolejorza w Sarajewie.

PP: Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 - Poznań 23.09.2015 r.
PP: Lech Poznań – Ruch Chorzów 1:0 – Poznań 23.09.2015 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.