Jak ma wyglądać trasa tramwajowa na Górnym Tarasie Rataj?

Autor: miarecki. Poznań, 3 Września 2015

Miasto przygotowuje się do kolejnej dużej tramwajowej inwestycji. We wtorek, 8 września, odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami w zakresie opiniowania koncepcji rozwiązań projektowych dla projektu „Modernizacja trasy tramwajowej ul. Kórnicka – os. Lecha – Rondo Żegrze”.

Modernizacja obejmie swym zakresem odcinek trasy tramwajowej w ciągu ul. Kórnickiej – od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do os. Lecha (bez tunelu) oraz w ciągu ul. Żegrze – od os. Lecha do ronda Żegrze.

Generalnym założeniem jest wykonanie torów o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, w celu osiągnięcia m.in. trwałości, stabilności, poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania, z uwzględnieniem przebudowy infrastruktury przystankowej na całej trasie tramwajowej, poprzez m.in. jej dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koncepcja zrealizowana została dwuwariantowo w następującym zakresie: peronu w kierunku Centrum na przystanku “Kórnicka” (przy Politechnice Poznańskiej), rozmieszczenia przystanków w obrębie os. Polanka, lokalizacji przystanku “os. Czecha”, rozmieszczenia peronów w obrębie ronda Żegrze.

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 8 września, o godzinie 17.00, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Poznaniu, na os. Stare Żegrze 1.

Więcej informacji na stronie Magistratu

fot: OrlaBialego24/facebook

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.