Aglomeracja

Czas wrócić do szkoły

Czas wrócić do szkoły  Foto: fb.com/poznan.antoninek

Ponad 485.000 uczniów w całej Wielkopolsce po wakacjach wraca dzisiaj do szkoły. Wielu z nich wraca do wyremontowanych sal, kolejne roczniki dostały darmowe podręczniki.

Nie lubię tych powitań i przemówień – powiedziała jedna z uczennic podstawówki, którą spytaliśmy, czy cieszy się na powrót do szkoły – ale fajnie, że spotkam się z moimi przyjaciółkami.

Nowy rok szkolny został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Otwartej Szkoły, a więc takiej, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport i środowisko lokalne. Oby rzeczywiście tak było.

Życzę wszystkim Państwu, żebyście potrafili korzystać z tego, co otacza szkołę i inspirować dzieci oraz młodzież do nowych pomysłów i mądrego czerpania z darów otaczającego ich świata – mówi Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty – wierzę, że dzięki Państwa pracy, szkoła będzie dla uczniów miejscem przyjaznym, dzięki któremu rozwiną ukryty w nich potencjał.

Pierwsze dni będą raczej “rozgrzewką” przez prawdziwą nauką. Będzie to czas na zorganizowanie życia w klasach i szkołach po wakacjach.

Pierwsza przerwa w nauce będzie już w grudniu, gdy od 23 do 31 grudnia trwać będzie przerwa świąteczna. Później będą ferie zimowe od 18 do 31 stycznia. Kolejna przerwa świąteczna przypadnie od 24 do 29 marca. Rok szkolny zakończy się 24 czerwca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz