POZnań

Rekordowy Poznański Rower Miejski!

Politechnika - stacja rowerowa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Tomasz Dworek

Podczas wakacji Poznański Rower Miejski wzbogacił się o 21 stacji i ponad 270 rowerów. Zmieniono również technologię samych stacji. To wszystko spowodowało, że tylko w tym sezonie po raz pierwszy z publicznych jednośladów skorzystało ponad 10.000 osób! Najpopularniejszą stacją jest ta przy ulicy Półwiejskiej, gdzie najwięcej osób wypożycza i oddaje rowery.

To bardzo duży wzrost ilości użytkowników w porównaniu z ubiegłym całym rokiem, kiedy z wypożyczalni korzystało blisko 6.300 poznaniaków i turystów. Sierpień jest rekordowy pod względem liczby nowych osób, które postanowiły zarejestrować się do systemu. Od początku miesiąca rejestracji dokonało 3.174 poznaniaków, czyli o prawie 500 osób więcej niż w lipcu.

Sukces frekwencyjny Poznańskiego Roweru Miejskiego, który ma miejsce po rozbudowie i unowocześnieniu sieci wypożyczalni, to jeden z najbardziej efektownych przykładów, jak skutecznie można uwolnić rowerowy potencjał, który drzemie w każdym mieście – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska – tylko w sierpniu liczba wypożyczeń rowerów PRM wyniosła połowę całej liczby zeszłorocznych wynajmów.

W tym roku operator systemu, firma Nextbike odnotował już 10.000 rejestracji. Ta 10-tysięczna osoba zarejestrowała się w środę przed godziną 7:00 za pośrednictwem serwisu internetowego PRM, a nowa użytkowniczka już zdążyła skorzystać z systemu na trasie przejeżdżając od Bramy Poznani na Półwiejską.

Najpopularniejszymi trasami osób wypożyczających Poznański Rower Miejski są te między Półwiejską a Rondem Rataje, a także między Rondem Rataje a Półwiejską i Małymi Garbarami a Rondem Śródka.

Obecnie w Poznaniu do systemu PRM średnio co 11 minut dołącza nowy użytkownik. Najaktywniejszy rowerzysta sięgał już w tym roku po jednoślady prawie 600 razy, czyli średnio 4-5 razy dziennie.

Dotychczasowy dzienny rekord wynajmów miał miejsce 22 sierpnia, kiedy po rowery sięgano 1.294 razy – dodaje Tomasz Wojtkiewicz – jest to jednocześnie najlepszy wynik w całej historii poznańskiej sieci wypożyczalni.

Najpopularniejszą stacją jest ta na ulicy Półwiejskiej. Właśnie tutaj dokonuje się 9,12% wszystkich wynajmów. Na kolejnych miejscach są stacje na 27 Grudnia (8,10%), Moście Teatralnym (7,64%), Małych Garbarach (7,13%) i Rondzie Rataje (6,61%).

Najpopularniejsze stacje zwrotów natomiast to Półwiejska (9,90%), 27 Grudnia (8,54%), Małe Garbary (7,69%), Rondo Rataje (7,10%), Rynek Jeżycki (6,11%).

Stacja rowerowa NextBike na Półwiejskiej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz