Winogrady

Parking dla pacjentów POSUM

Parking dla pacjentów POSUM  Foto: UM Poznania

Większy parking dla pacjentów Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznego Usług Medycznych ma być gotowy w październikiem. Zmieści się tutaj 200 samochodów. Całość kosztować ma ponad 2.000.000,00 złotych. Wszystko wskazuje na to, że pacjenci chcąc tutaj parkować będą musieli za to zapłacić.

Chcemy ułatwić życie pacjentom ośrodka – mówi Piotr Nycz, dyr. POSUM – obecnie muszą parkować w uliczkach osiedlowych, gdzie nie zawsze jest miejsce.

Na placu przed budynkiem POSUM posadzono już drzewka i krzewy. Wkrótce mają się rozpocząć właściwe prace budowlane. Miasto przeznaczyło na budowę nowego parkingu 1.500.000,00 złotych. Dodatkowe 600.000,00 zł będzie kosztowało oświetlenie całego placu.

Planujemy zainstalować ekologiczne oświetlenie z wykorzystaniem paneli solarnych i wiatraczków – dodaje Piotr Nycz – pieniądze na ten cel zamierzamy pozyskać z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie opłat dla pacjentów korzystających z parkingu. Zdaniem dyrekcji POSUM ma to zniechęcić z parkowania tutaj przez mieszkańców pobliskich bloków TBS. W tej chwili sytuacja jest akurat odwrotna.

Roczne utrzymanie parkingu to około 100.000 złotych i wolałbym te pieniądze przeznaczyć na inwestycje stricte medyczne – tłumaczy Piotr Nycz – myślimy o naprawdę niewielkich opłatach abonamentowych, planujemy też, by pierwsze 20 minut do godziny było bezpłatne.

Na nowym parkingu znajdą się specjalnie oznakowane miejsca dla samochodów osób niepełnosprawnych, karetek i samochodów dostawczych. Ma też być duże miejsce parkingowe dla rowerów.

Do tematu planowanych opłat za parkowanie będziemy chcieli wrócić.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz