BizNews

Amazon daje podwyżki

Amazon  Foto: Amazon

Wszyscy pracownicy Amazon Polska dostaną podwyżki. Pensje mają wzrosnąć o kilkaset złotych miesięcznie. Jak twierdzi kierownictwo koncernu jest to związane z corocznym przeglądem wynagrodzeń, a nie ostatnimi żądaniami pracowników.

Stawki dla pracowników centrum w Sadach koło Poznania i dla pracujących w Bielanach Wrocławskich różniły się. Po decyzji o podwyżce, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia, stawki godzinowe zostaną zrównane i dla pracowników podstawowego poziomu we wszystkich centrach wzrosną do 14,00 zł/h, a liderów zespołów do 18,00 zł/h.

Przeanalizowaliśmy dane dotyczące płac i benefitów oferowanych przez 150 lokalnych firm – wyjaśnia powiedział Kerry Person, dyrektor ds. operacyjnych Amazon Polska, cytowany przez TVN24BiŚ – porównaliśmy oferowane przez nas pensje z wynagrodzeniem na podobnych stanowiskach w naszym regionie, takimi jak operator wózka widłowego, pracownik działu produkcji, pracownik magazynowy, operator maszyn, pomocnik w magazynie, brygadzista czy kierownik zespołu, wszystkie te działania miały wpływ na podjęte przez nas decyzje.

Jak podkreślił Kerry Person decyzja jest efektem prowadzonego od początku II kwartału przeglądu pensji pracowników Amazon w centrach logistycznych na całym świecie.

Czy zatrzyma to odchodzących pracowników i jak duży jest to problem? Zarząd działających w Polsce centrów dystrybucji twierdzi, że niewielki.

W centrach logistycznych w Polsce, od początku 2015 r. z pracy rezygnuje tygodniowo średnio mniej niż 1 na 100 pracowników tymczasowych, a przypadku pracowników zatrudnionych na stałe ten współczynnik jest znacznie niższy – informuje Kerry Person.

Oficjalne otwarcie centrum logistyczno-magazynowego Amazon w Sadach (4)

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Wygląda na to że, nie jest tak kolorowo jak się amazonowi wydawało, pracowałem tam i wiem że rotację sami narzucili, a że były setki osób zatrudnionych przed świętami to setki raczej nieprzychylonych opinii poszło na całą wielkopolskę po świętach. stąd moje przewidywania były takie że po roku zaczną mieć problemy, wczoraj gadałem z kumplem odszedł 9 dni temu ze stałej posady. Przypadek ? Nie sondzem 😉