POZnań

Bolid z Polibudy na torze Silverstone

Bolid z Politechniki na torze Silverstone  Foto: PUT Motorsport

Zawody Formuła Student to najbardziej prestiżowe dla studentów uczelni technicznych zawody motoryzacyjne na świecie. Co roku przyciągają one rzesze ambitnych i pełnych pasji młodych adeptów wyścigów. W zawodach bierze udział blisko 35 000 studentów z 28 krajów – w tym także studenci Politechniki Poznańskiej.

23 studentów Politechniki Poznańskiej, pasjonatów motoryzacji i inżynierii, w ciągu zaledwie roku zaprojektowało i zbudowało bolid wyścigowy Warta, z którym uczestniczyli w zakończonych w niedzielę zawodach na torze wyścigowym w Silverstone.

Bolid waży zaledwie 240 kg. Poszycie wykonane jest z kompozytu włókna węglowego i żywicy epoksydowej. Wielkością plasuje się między gokartem a bolidem Formuły 1. Rozstaw osi wynosi 1550 mm. Pojazd napędzany jest silnikiem motocyklowym, który rozpędzi bolid od 0 – 100 km/h w ok. 4 sekundy.

Naszym najważniejszym celem nie jest zwycięstwo w wyścigu jak to ma miejsce w Formule 1. Z naszej perspektywy bezcenny jest już sam udział w zawodach, czy możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy ze studentami z całego świata” – mówił przed wyjazdem Mikołaj Zygmański, lider Zespołu Wyścigowego Politechniki Poznańskiej PUT Motorsport.

Studenci z Politechniki z bolidem Warta na torze Silverstone

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz