Komorniki

Park Podworski w Plewiskach

Park Podworski w Plewiskach  Foto: UMiG Komorniki

Naszej metropolii przybywa nowa atrakcja, w której będzie można odpocząć wśród zieleni. Dzisiaj zostanie otwarty dla mieszkańców i gości Park Podworski w Plewiskach.

Rozmowy dotyczące współpracy, budowa ogrodzenia oraz inne prace związane z przystosowaniem parku zajęły kilka lat – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Gminy Komorniki – otwarcie obiektu nie oznacza końca prac, ponieważ już wkrótce zostanie zlecone wykonanie projektu zagospodarowania parku, który będzie obejmował między innymi powstanie kolejnych alejek i mini placu zabaw.

Projekt ten będzie realizowany przez najbliższe lata. Park, który powstał w XIX wieku wpisany jest do rejestru zabytków i ogrodów botanicznych.

Park Podworski w Plewiskach

Park otwierany będzie codziennie o godzinie 9:00, a jego bramy zostaną zamknięte po zmroku. Ma on służyć do wypoczynku oraz rekreacji. Można w nim spacerować, ale także jeździć na rowerze. To jedyne pojazdy, oprócz oczywiście wózków dziecięcych oraz inwalidzkich, które mogą poruszać się po parkowych alejkach.

Niestety na teren parku nie można będzie wprowadzać kejtrów. To jeden z wielu zakazów, które można znaleźć w regulaminie Parku takich jak zakaz wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych, palenia ognisk, spożywania napojów alkoholowych, czy palenia tytoniu. Do parku nie będą także wpuszczani pijani goście.

Zapraszamy do Parku Podworskiego wraz z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, a także z gminą Komorniki. Park zostanie otwarty dla mieszkańców i gości Park Podworski w Plewiskach przy ul. Kolejowej 2 w piątek (26.06) od godziny 13:00.

Park Podworski w Plewiskach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz