K U L T U R A

Mikołajek w Operze

Poetyckie chmurki przed Opera  Foto: TD

Z pewnością większość z was doskonale zna przygody Mikołajka, jego kolegów i rodziców. Uwielbiają o nich czytać nie tylko dzieci. Powstał film, a teraz dużymi krokami zbliża się premiera spektaklu w poznańskiej Operze.

Mikołajka trudno nie lubić. Jego niezwykłe przygody zawsze wywołują uśmiech zarówno najmłodszych jak i starszych czytelników. Przecież to opowieść również o dorosłych.

O jego perypetiach opowiemy tym razem muzyką, w ujęciu Radosława Matei i innych chłopaków, czyli poznańskiego zespołu Stand-by Orchestra – informuje Anna Boruta z Opery – to wyjątkowo sympatyczna i przyjacielska orkiestra, podobnie jak Mikołajek, który jest dzieckiem wrażliwym i bardzo kocha swoich rodziców.

Spektakl realizowany jest w ramach projektu Laboratorium Teatru Operowego, platformy współpracy pomiędzy Teatrem Wielkim a Uniwersytetem Artystycznym i Akademią Muzyczną.

Wybór nowej kompozycji daje szansę młodym twórcom i artystom na zmierzenie się z utworem nieobciążonym tradycją i poprzednimi realizacjami i jest znakomitym punktem wyjścia dla rozwoju dalszej kariery – podkreśla Anna Boruta.

Premiera tej kameralnej opery komicznej dla dzieci w jednym akcie odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godzinie 18:00. Kolejny spektakl będzie można zobaczyć dzień później o 12:00.

W spektaklu zagrają studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Całość wyreżyserowała Regina Lissowska, a libretto napisała Magdalena Lubocka na podstawie zbiorów opowiadań o Mikołajku René Goscinnego. Kierownictwo muzyczne objęła Katarzyna Tomala, a za scenografię odpowiada Karolina Kasprzyk. O kostiumy zadbała Justyna Kuchta.

Mikołajek i inne chłopaki - plakat

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium