POZnań

Akcja Katolicka pyta „Kto wychowuje nasze dzieci?”

Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci (2)  Foto: materiały prasowe

Kolejne spotkanie z cyklu Poznańskich Debat Społecznych zatytułowane „Kto wychowuje nasze dzieci?” odbędzie się w Pałacu Działyńskich w najbliższy poniedziałek 1 czerwca, o godzinie 19:00.

Organizatorzy wydarzenia wspólnie z zaproszonymi gośćmi będą zastanawiali się, na ile w dzisiejszych czasach rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą.

Dzień Dziecka to dobry moment na przemyślenie, jaki my – rodzice – mamy wpływ na wychowanie naszych dzieci. Coraz częściej funkcję tę przejmują szkoła, media, organizacje pozarządowe, trenerzy, państwo. Nasuwa się pytanie o konsekwencje takiej sytuacji – wyjaśnia Łukasz Nienartowicz, organizator.

Eksperci Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej rozważać będą tematy związane z wychowaniem dzieci na różnych płaszczyznach: socjologicznej, pedagogicznej oraz rodzicielskiej.

Debata skierowana jest w szczególności do rodziców, nauczycieli oraz osób przygotowujących się do tej roli i wszystkich, którym zależy na dobrym wychowaniu młodego pokolenia Polaków.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz