Czerwonak

Policja obrzucona doniczkami

Młody kierowca zatrzymany do kontroli uciekł policjantom. W swoim samochodzie miał doniczki, których nie zawahał się użyć rzucając nimi w ścigający go radiowóz.

Policjanci z Czerwonaka zatrzymali do rutynowej kontroli audi, ale gdy podeszli do samochodu, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg – relacjonuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – podczas ucieczki mężczyzna nie dość, że znacznie przekraczał prędkość, wyprzedzał w niedozwolonych miejscach i stwarzał ogromne zagrożenie dla innych, co jakiś czas rzucał przez okno w ścigający go radiowóz doniczkami z ziemią.

Bardzo młody, jak się okazało, kierowca próbował również zepchnąć radiowóz z drogi. Ostatecznie udało się zatrzymać uciekiniera, którym okazał się 19-latek z woj. lubuskiego.

Był trzeźwy lecz nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodów swojego zachowania – dodaje Maciej Święcichowski – w samochodzie policjanci znaleźli woreczki strunowe i nasiona konopii.

Kierowca został zatrzymany, stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Dodatkowo grozi mu również wieloletnia utrata prawa jazdy i 5.000 złotych grzywny.

radiowóz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz