Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

22. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (Barry Douglas)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

22. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Śląsk Wrocław (Barry Douglas) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterWczorajszym remisem w Chorzowie, Legia ułatwia Lechowi pogoń za sobą – jednak czy poznaniacy będą potrafili wygrać? Jeżeli chcą się liczyć w walce o Majstra i na zakończenie rundy przynajmniej zrównać się z obecnym liderem, będą musieli wygrać dzisiaj u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Trener wrocławian, Tadeusz Pawłowski, może liczyć na wszystkich swoich zawodników oprócz Dudu Paraiba. Niestety sytuacja Macieja Skorży jest dużo trudniejsza – na murawę na pewno nie wybiegną Zaur Sadaev oraz Darko Jevtić, obaj pauzują za kartki.

Zapraszamy na relację z tego spotkania, która rozpocznie się o godzinie 20.30!

2 - 0

Śląsk Wrocław

• 90+5 Koniec meczu!
  • 90+5 było nawet groźnie i po strzale Śląsk jeszcze wywalczył rzut rożny
  • 90+4 Lech - Zulciak zastępuje na boisku Hamalainena - dziękujemy za gola! 🙂
  • 90+3 Jeszcze strzela Linetty, ale za słabo
  • 91\' błąd obrońcy Śląska, bardzo wysuniętego i piłkę przechwytuje Kownacki - w sytuacji sam na sam z Pawełkiem strzela, ale za słabo, za bardzo przewidywalnie i nie kończy się to zdobyciem trzciego gola - szkoda 🙁
  • 91\' Śląsk nie rezygnuje - jeszcze chce zdobył choć kontaktowego gola
  • 90\' sędzia dolicza 5 minut - no było sporo przerw, w tym "przerwa racowa"
  • 89\' Hołota strzela na naszą bramkę, ale bardzo niecelnie - Gostomski spokojnie odprowadza wzrokiem piłkę
  • 88\' LECH - schodzi Pawłowski, zastępuje go Keita
  • 87\' no dobra - wynik satysfakconujący (póki co), ale II połowa dzięki Lechowi wreszcie była pełna emocji i dobrej gry! Zapominamy o pierwszych 45 minutach 🙂
  • 84\\\' wykonuje Douglas i Arajuuri strzela golaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
  • 83\' Pawelec fauluje Formellę i jest wolny blisko linii bocznej pola karnego. Pianka i zaraz strzał
  • 82\' Douglas znowu wykonuje wolny - z lewej strony - ale nic z tego nie ma
  • 81\' Szymon pawłowski strzela i trafia w słupek! Dramat!
  • 71\' zawodnicy Śląska Wrocław jakby się ocknęli po stracie
  • 69\' Machaj wykonuje i piłka uderza w poprzeczkę - ale mamy szczęście!!!! Strzał nie do obrony!!!!
  • 68\\\' rzut wolny dla Śląska po faulu - tuż za linią pola karnego - w ruch poszła pianka do golenia
  • 67\' gol "zrobił" wreszcie dobre widowisko!
  • 65\' Znowu Hamalainen tańczy z piłką kilka metrów od linii bramki, nie ma gola, za chwilę strzela Lovrencsics i znowu Goście mają szczęście! Znowu jęk zawodu...
  • 64\' goście wznawiają grę z autu -są na naszej połowie, ale stracili parę
  • 63\' Pawłowski strzela, potężna petarda, ale wyłapana przez Pawełka - trwa kanonada!
  • 62\' Linetty - ponownie lewą stroną, z poświęceniem walczy o piłkę - ta lewa strona 😉
  • 62\' cisnąć Panowie, póki jest moc, a Śląsk jest w szoku!
  • 61\' jeszcze jeden rajd lewą stroną, dośrodkowanie do Lovrecsicsa, strzał i... nie ma gola! Jak to możliwe? To był pewniak!
  • 60\' kolejna akcja lewą stroną i kolejny strzał - za mocny, zbyt mało celny
  • 58\' przerwa w meczu, na boisku leży Trałka, wbiegają lekarze
  • 56\\\' Hamalainen zdobywa golaaaaaaaaaaaaaaaaa! po dośrodkowaniu Douglasa
  • 56\' Dośrodkowanie, Pawełek piąstkuje i gola próbuje strzelać Pawłowski - było blisko!
  • 55\' Douglas faulowany i mamy rzut wolny - jakieś 30 m od bramki
  • 54\' mecz zostaje wznowiony
  • 52\' Sędzia przerywa mecz po tym jak race poleciały na boisko - zawodnicy schodzą z boiska. Trzeba to przeczekać
  • 51\' race odpalone przez kiboli Śląsk - jest dym!
  • 50\' gęsto w naszym polu karnym, udaje się nam przejąc piłkę i wybiec z nią w kierunku połowy Gości, ale ZNOWU szybko ją tracimy
  • 49\' rzut wolny Gości, dośrodkowanie, zamieszanie i... rożny
  • 47\' ciekawe o czym rozmawiali zawodnicy z trenerem w szatni... właśnie mieliśmy dogodną (dość) sytuację pod bramką Pawełka, ale ZNOWU zabrakło precyzji 🙁
  • 46\' zaczęli - chyba nie ma żadnych zmian w składach
  • obie drużyny już na murawie - zaraz zaczyna się II połowa
  • idziemy na hot doga i przepłukać gardła, żeby móc krzyczeć podczas II połowy, gdy Lech będzie strzelał gole 🙂
  • 45\' koniec pierwszej połowy - i dobrze, bo może druga będzie lepsza!
  • 45\' no tracimy czasami piłkę jak dzieci! Jest jakoś chaotycznie 🙁
  • 45\' sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
  • 45\' Po sprawnej akcji Pawłowski z prawej strony dośrodkowuje, ale za mocnoooooooooo!
  • 45\' po ostrym starciu boisko musi opuścić jeden z zawodników Gości
  • 44\' Kownacki dośrodkowuje z lewej strony, ale nie trafia ona na głowy naszych napastników, a wprost w ręce Pawełka
  • 43\' akcja prawą stroną prowadzona przez Douglasa, potem dośrodkowanie, przerzucenie na lewo do Pawłowskiego (chyba) i strzał, ale ponad bramką
  • 41\' Jak do tej pory spotkanie nie zachwyca - i nie chodzi o brak goli. Póki co Hołota znów sobie dobrze radzi w ataku - Goście ponownie wywalczyli rożny.
  • 40\' ależ dobra akcja Śląska - dotarli na wysokość naszego pola prawą stroną, dośrodkowali i było naprawdę groźnie!
  • 39\' Douglas podaje piłkę do Pawłowskiego, a ten... ją traci
  • 37\' z daleka strzela Trałka, ale baaaardzo niecelnie. Z tym wyczekaniem do końca przerwy żartowaliśmy, ale piłkarze jakby nas "słyszeli"
  • 36\\\' Po starciu pomocy lekarza wymaga Arajuuri, ale szybko wraca do gry
  • 35\' tracimy chwilami piłkę, że... szkoda gadać. Rozumiemy gościnność, ale bez przesady!
  • 33\' Strzela Pawłowski, ale... pewnie nie uwierzycie, ale nie ma gola. No nic - do przerwy nie stracić bramki, a w szatni trzeba poprawić celowniki 😉
  • 32\' próbujemy, ale bardzo ciężko dotrzeć naszym napastnikom pod bramkę - z piłką, bo bez piłki czasami im się udaje 😉
  • 30\' kolejny rożny Gości, ale piłkę wychwytuje pewnie Gostomski i natychmiast wyrzuca piłkę, którą przejmuje Pawłowski - akcja skończyła się jednak nim na dobre się zaczęła
  • 28\' Strzela Linetty, próbuje główką jeszcze dobić Kownacki, ale piłkę wybija Pawełek, staa się go jeszcze pokonać z dystansu Lovrecsics ale gola nie ma - jęk zawodu!
  • 26\\\' Pawłowski, Gergo z prawej strony dośrodkowuje, ale w pobliżu bramki nie ma żadnego Lechity
  • 25\' Brakuje Lechitom precyzji - piłka jest podawana za mocno, za słabo itd. szkoda, bo stetrało to kilka fajnych sytuacji
  • 24\' Na trybunach pojawiła się wreszcie większa grupa kiboli gości
  • 23\' Z góry wygląda ten mecz chwilami jak flippery - piłka bezładnie odbija się od przypadkowo ustawionych zawodników
  • 21\' kolejny strzał gości - Zieliński strzela ponad bramką - coraz śmielej sobie poczynają pod naszą bramką Ślązacy
  • 20\' Machaj wykonuje al mało dokładnie, na chwilę piłkę przejmuje Pawłowski ale traci ją.
  • 19\' Kolejny rożny dla gości
  • 17' ponownie atakuje Pawłowski, ale zostaje zatrzymany - kąsamy na razie tylko, czekamy na błędy. To nie jest mecz pod kontrolą.
  • 16\' Nasza obrona jest na razie czujna, ale przed chwilą nie zauważyli zagrożenia na prawym skrzydle. Na szczęście szansy nie wykorzystał piłkarz w zielonej koszulce.
  • 15\' rzut wolny, dośrodkowanie, po chwili błąd bramkarza, zamieszanie, pusta bramka, kopanina i... nie ma gola
  • 13\' mam wrażenie, że trwa podpuszczanie naszych zawodników - chodźcie pod naszą bramkę! Szymon Pawłowski przyjmuje zaproszenie, ale podana przez Douglasa piłka ucieka mu i... strzał nie pada
  • 12\' spotkanie na razie bardzo wyrównane, choć częściej chyba to Goście są na naszej połowie
  • 10\' Podobno nie wszyscy kibole Śląska weszli na stadion "WPUŚCIĆ KIBICA!" skanduje stadion 🙂
  • 8\' Pawłowski chciał wbiec z piłką do bramki, ale wyłapał ją Pawełek
  • 5\' Dwóch piłkarzy gości leży na murawie, mamy przerwę w meczu. Sędzia faulu się nie dopatrzył.
  • 4\' Kolejna groźna sytuacja pod naszą bramką - ogarnąć się Panowie!
  • 2\' po błędzie obrony gości już było zagrożenie dla ich gości, ale po chwili po szybkiej akcji potężny strzał na naszą bramkę i Gostomski wybija piłkę za bramkę. Pierwszy rożny w tym meczu dla Śląska
  • 1\" Pierwsze starcie główkowe i już jest ból głowy u trzech zawodników 😉
  • 0\'01\" Zaczyna się mecz!
  • 00' Serce rośnie jak się słyszy taki śpiew - dodaje skrzydeł! W górę serca niech zwycięża Lech!
  • 00' Witamy ze Stadionu przy Bułgarskiej - liczymy na dobry mecz, wspaniałe gole i rewelacyjny dla nas wynik! Zaczynamy dokładnie o 20:30 🙂

Kolejorz - Śląsk Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm