K U L T U R A

VJing, czyli jak z muzyki zrobić obrazy?

Klub WIOSK wizualizacje  Foto: facebook

Red Bull Szkoła Dźwięku to seria bezpłatnych warsztatów muzycznych, w których może wziąć udział każdy miłośnik artystycznych wrażeń. Po zajęciach w Lublinie, Olsztynie oraz Sopocie, nadszedł czas na Poznań. Tematem przewodnim będzie VJing.

Klub WIOSK wizualizacje Foto: facebookPoznańska edycja warsztatów poświęcona będzie sztuce VJ-ingu – prowadzący warsztat Mikołaj Ludwik Szymkowiak wyjaśni, jak przy pomocy profesjonalnego oprogramowania można w prosty sposób zrealizować reagującą na muzykę oprawę wizualną – VJ set.

Jak proste efekty mogą połączyć obrazy, by nadać zdarzeniu szczególny wygląd i zamienić je w multisensoryczne widowisko.

Mikołaj Ludwik Szymkowiak to projektant doświadczeń, VJ, producent i promotor kultury. W 2011 roku założył kolektyw .wju. Pracował z takimi artystami jak m.in. Octave One, Mr Oizo, Catz ‘N Dogz, Omar Souleyman, Eltron John, Adam Port, Son of Kick czy Kamp!. Reprezentował Polskę w ramach festiwalu Vivimotion w Londynie. Wykorzystuje swoje doświadczenie sceniczne i projektowe do pracy w teatrze. Promuje i wspiera poznańską kulturę niezależną, współtworzy akcję Żółta Kartka (2014) jest organizatorem cyklu spotkań Kulturalny Networking.

Warsztaty odbędą się 11 kwietnia o godzinie 17:00 w klubie WOSK przy ulicy Garncarskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz