Aglomeracja

Wiosenne badania serca

serce  Foto: sxc

W najbliższą sobotę w Komornikach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji. W godzinach 9:00-17:00 w CH Auchan Komorniki w Poznaniu odbędzie się Akcja Medyczna w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!”.

serce Foto: sxcPodczas ośmiogodzinnej Akcji Medycznej każdy chętny będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

Udział w Akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy zgłoszą się w dniu Akcji. Głównym celem Akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do lekarzy specjalistów oraz profilaktyka kardiologiczna. Akcje są przeprowadzane w najczęściej odwiedzanych punktach miasta, czyli hipermarketach i centrach handlowych

Ciekawostka – do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badań EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w Centrum Handlowym, zostaje przesłane on-line przez mobilny Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego. Lekarz specjalista dyżurujący w centrum niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili możemy wydrukować i wręczyć pacjentowi.

Na bezpłatne badania serca zapraszamy w godzinach od 9.00 do 17.00 w sobotę, 14 marca 2015 roku do CH Auchan Komorniki, mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 432.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium