Futsal: Akademiczki trzecie w kraju!

Drużyna UAM Poznań podczas Akademickich Mistrzostw Polski 2015 w Gdyni  Foto: mat. pras.

UAM-ki nie obroniły tytułu futsalowych Mistrzyń Polski. Jednak w trakcie Akademickich Mistrzostw Polski rozegranych w Gdański spisały się bardzo dobrze, zdobywając brązowy medal. W turnieju finałowym wystąpiło 15 drużyn, a w eliminacjach w sumie 42 zespoły.

Akademiczki w turnieju finałowym nie przegrały ani jednego meczu. Jedyne potknięcie, które zaważyło na utracie tytułu, przydarzyło się dopiero z zespołem Uniwersytetu Jagiellońskiego w meczu o finał. Jednak i tutaj poznanianki walczyły dzielnie i o zwycięstwie zadecydowały dopiero rzuty karne. Później zawodniczki UJ pokonały zespół Uniwersytetu Szczecińskiego i zdobyły tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Drużyna UAM Poznań podczas Akademickich Mistrzostw Polski 2015 w Gdyni Foto: mat. pras.