Sport

Waterpolo: Poznańscy waterpoliści rozgromili zespół z Bytomia

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - OCMER UŁ ŁSTW Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterTegoroczny Dzień Kobiet okazał się wyjątkowo udany dla piłkarzy DSW Waterpolo Poznań. Poznaniacy ponownie nie zawiedli swoich kibiców i w pięknym stylu dwukrotnie pokonali w Gliwicach graczy WTS Polonii Bytom. W pierwszym spotkaniu 6 kolejki Ekstraklasy rozgromili gospodarzy aż 1:18, natomiast w spotkaniu rewanżowym 6:18. Zdobycie kolejnych 6 punktów pozwoliło poznaniakom umocnić się na pozycji wicelidera tabeli. Nasza drużyna jest w tej chwili jedynym zespołem w lidze, który ma jeszcze szansę powalczyć o złoty medal z aktualnym mistrzem Polski, OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

Początek rundy rewanżowej polskiej Ekstraklasy piłki wodnej przyniósł poznańskim waterpolistom kolejne dwa zwycięstwa. Niedzielny dwumecz na basenie Olimpijczyk w Gliwicach był popisem tylko i wyłącznie jednego zespołu. W rozegranym w samo południe pierwszym spotkaniu zawodnicy DSW Waterpolo Poznań praktycznie nie dopuścili gospodarzy do swojej bramki. Honorowego gola zespół WTS Polonii Bytom strzelił dopiero w ostatnich minutach meczu. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:18 (0:3, 0:5, 0:6, 1:4). Najlepszymi zawodnikami wybrano Tomasza Różyckiego z Poznania, który strzelił aż 6 goli, oraz Grzegorza Mosia z Bytomia. Pozostałe bramki dla DSW Waterpolo Poznań zdobyli: Oskar Szymonik (4), Jakub Goździak, Artur Wróbel i Bartek Kowalewski (po 2), Rafał Iwanowicz i Piotr Cichy (po 1).

Mecz rewanżowy nie zmienił sytuacji gospodarzy. Mimo zmęczenia poznańscy piłkarze wodni ponownie stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali także drugie spotkanie. W pierwszych 3 kwartach nasi zawodnicy zdobyli 12 bramek, tracąc jedynie 2. Mimo zrywu bytomian, którzy w ostatnich 8 minutach meczu strzelili 4 gole, drużyna z Poznania wygrała całe spotkanie 6:18 (0:4, 1:2, 1:6, 4:6). Najlepszymi waterpolistami okazali się tym razem Jakub Goździak z DSW, zdobywca 4 bramek, oraz Jan Radwański z WTS. O wysokim wyniku poznaniaków zadecydowały gole: Oskara Szymonika (3), Rafała Iwanowicza, Rafała Bocheńskiego, Tomasza Różyckiego, Bartłomieja Kowalewskiego (po 2) oraz Piotra Cichego, Dawida Łuca i Michała Nowickiego (po 1).

Niedzielny dwumecz w Gliwicach to najlepszy występ naszej drużyny w tym sezonie. Pokazaliśmy kapitalną grę w obronie i bardzo wysoką skuteczność w ataku. Nasze zwycięstwo to wynik rewelacyjnej postawy całego zespołu, w tym najlepszego w polskiej Ekstraklasie bramkarza Miszy Yazerskiego – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Mamy coraz większe szanse na dobre miejsce na podium tegorocznych MPS, ale przed nami jeszcze dwa bardzo trudne mecze – z Arkonią Szczecin i Legią Warszawa. Jeśli w marcu i w maju pokonamy te drużyny, to 30 maja po raz pierwszy w historii klubu będziemy walczyć w Łodzi o tytuł mistrza Polski.

Po 6 kolejkach Ekstraklasy poznaniacy mają na swoim koncie 9 zwycięstw, w tym jedno z aktualnym mistrzem Polski, oraz tylko 3 porażki. Tym samym są jedyną drużyną w lidze, która może przeszkodzić aktualnemu mistrzowi Polski w zdobyciu kolejnego tytułu. W niedzielę, 22 marca przed zawodnikami DSW Waterpolo Poznań kolejne wyzwanie. Na basenie Term Maltańskich zmierzą się dwukrotnie w ciągu jednego dnia z piłkarzami Arkonii Szczecin. Zespół gości po przegranym dwumeczu z Legią Warszawa zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w tabeli. Tegoroczny sezon MPS poznaniacy zakończą 30 maja br. wyjazdowymi spotkaniami z OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

W dwumeczu z WTS Polonią Bytom w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz