Szczypiorniści MKS-u rozbili Spójnię

MKS Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 25:20 (13:8) - Poznań 14.02.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

MKS Poznań - Kar-Do Spójnia Gdynia 25:20 (13:8) - Poznań 14.02.2015 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterDomana Leitgebera w znakomity sposób pokonali u siebie Gdyńską drużynę, Kar-Do Spójnia 25:20. Zdobyte w ten sposób dwa punkty pozwoliły poznaniakom awansować o jedno oczko w ligowej tabeli, grupy A I ligi. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, bo sobotni rywale MKS-u byli faworytami, ze względu na zajmowane piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie od samego początku było bardzo emocjonujące i widać było, że goście nie przyjechali do Poznania dla zabawy wywieźć dwa punkty. Jednak prowadzenie, które osiągnęli gdynianie w piątej minucie (3:4) dosyć szybko zostało obrócone na korzyść gospodarzy. Ci po piętnastu minutach gry prowadzili 8:7 i do końca pierwszej części spotkania nie pozwolili Spójni zdobyć bramki, a sami rzucili w tym czasie ich aż 5, schodząc na przerwę z wynikiem 13:8.

W drugiej części spotkania to poznaniacy dyktowali warunki ku uciesze zgromadzonych widzów. Do końca spotkania nie pozwolili gościom nawet doprowadzić do remisu i ostatecznie pokonali zespół Kar-Do Spójnia Gdynia 25:20.