Koszykarki AZS-u Poznań liderkami!

PCC AZS Poznań - AZS UW (69:49) - Poznań 12.02.2015 r.  Foto: Irek Pindral

PCC AZS Poznań - AZS UW (69:49) - Poznań 12.02.2015 r. Foto: Irek PindralAkademiczki pokonały drużynę AZS Uniwersytet Warszawski 69:43. Tym samym warszawianki oddały fotel lidera poznaniankom, które obecnie zgromadziły 21 punktów i walczą o awans do Ekstraklasy.

Warszawianki jadąc do Poznania podkreślały, że jadą po zwycięstwo i były tego pewne do początku spotkania. Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i od początku zdobywały punkty bardzo dobrze grając atakiem. Jednocześnie formacja obronna dobrze blokowała ataki przyjezdnych. Pierwszą kwartę poznańskie akademiczki wygrały 14:10. W drugiej kwarcie zawodniczki AZS-u Poznań odskoczyły przeciwniczkom kończąc kwartę z przewagą 9 punktów, 32:23.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando zawodniczek ze stolicy. Obrona strefowa spowodowała u poznanianek lekki szok co zaowocowało sporą liczbą rzutów niecelnych zarówno z dalekiego jak i bliskiego dystansu, niestety tak samo słabo przeprowadzane były akcje podkoszowe. Za to warszawianki popisywały się szybkimi i celnymi kontrami. Niestety wypracowana przewaga AZS-u Poznań stopniała w pewnym momencie do jednego punkty (34:33). Na szczęście w 26. minucie nad nerwami kibiców zlitowała sie Magdalena Wojdalska, która rzuciła za 3 punkty i tym samym podniosła morale swojego zespołu, który trzecią kwartę zakończył wynikiem 44:37.

W czwartej kwarcie poznanianki nie dały szans przeciwniczką i wygrały 25:6, a cały mecz zakończył się wynikiem 69:43!

Poznań City Center AZS – AZS Uniwersytet Warszawski 69:43 (14:10, 18:13, 12:14, 25:6)

PCC AZS: Kinga Woźniak 20, Daria Marciniak 18 (17 zbiórek i 5 przechwytów), Elżbieta Giedrojć 10 (4 asysty), Patrycja Szelągowska 9(9 zbiórek),Magdalena Wojdalska 6 (5 przechwytów), Paulina Adamowicz 4, Kinga Banach 2, Agata Siwińska, Joanna Rzeszutek, Marcelina Pawlikowska, Karolina Budeń, Maria Adamczak

AZS Uniwersytet: Magdalena Romanek 15, Monika Bieniek 10, Katarzyna Sobczyńska 7, Anna Pawłowska 5, Sylwia Zabielewicz 4, Justyna Owczarek 1, Żaneta Kijanowska 1.