Unihokej: Polki rozbijają Estonki w drugim meczu

Unihokej  Foto: materiały prasowe

Unihokej Foto: materiały prasoweBardzo dobrze zakończył się drugi mecz Reprezentacji Polski podczas Eliminacji Mistrzostw Świata, choć początek spotkania należał do rywalek.

W 6 minucie i 6 sekundzie pierwszą bramkę spotkania strzeliła Ia Kaugesaar, wyprowadzając Estonki na prowadzenie. Na nasze szczęście nie dane im było długo cieszyć się z prowadzenia. W 10 minucie bramkę wyrównującą strzeliła Katarzyna Fuła, a minutę później po trafieniu Marty Stachowiak Polska już prowadziła.

Polki znacznie lepiej zaprezentowały się w drugiej odsłonie meczu. Wygrały 5-0, co pozwoliło na bezpieczne kontrolowanie wyniku w ostatnich 20 minutach. „Mogłyśmy strzelić więcej bramek, gdybyśmy lepiej wykorzystywały wypracowane sytuacje” – mówiła w pomeczowym wywiadzie Katarzyna Fuła, najlepsza zawodniczka meczu. Dzięki zwycięstwu 9-2 nad Estonią Polska zajmuje drugie miejsce w grupie tuż za obecnymi Mistrzyniami Świata, Szwedkami, które pokonały w swoim drugim meczu Holandię aż 22-1! Taki wynik potwierdza tylko, jak dobrze Reprezentacja Polski zagrała w meczu przeciwko Trzem Koronom, tracąc zaledwie 4 bramki.

Piątek jest dniem odpoczynku dla Polek. Kolejny mecz naszej drużyny odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00, a rywalem będzie Holandia. Wszystkie mecze odbywają się na hali UAM Morasko przy ulicy Zagajnikowej w Poznaniu.