Aglomeracja

Blokersi na straży prawa

Znalezione narkotyki  Foto: KMP Poznań

Znalezione narkotyki Foto: KMP PoznańPolicjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu w ramach działań prewencyjnych grupy „Blokers” zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie przeszło 700 gramów marihuany. Dodatkowo 25-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi, w związku z zaległą karą pozbawienia wolności.

W skład grupy Blokers wchodzą policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, którzy w ramach służby patrolowej szczególną uwagę zwracają na ujawnianie oraz przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości nieletnich. Umundurowane patrole kontrolują rejony, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania przez nieletnich czynów karalnych. Są to wyznaczone miejsca na osiedlach, w rejonach sklepów, dworców oraz skwerów – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z Działu Prasowego Komendy Miejskiej Policji.

16 stycznia około godziny 22:00 policjanci w trakcie patrolu ulicy Murawa zauważyli młodego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu odrzucił plecak i zaczął uciekać. Policjanci od razu nabrali pewności, że nie zrobił tego bez powodu. Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę i poznali przyczynę jego zachowania. W plecaku, który miał przy sobie policjanci znaleźli prawie 730 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości sięgającej 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, w związku z zaległą karą 2,5 roku pozbawienia wolności 25-letni poznaniak był poszukiwany dwoma listami gończymi. Po wykonaniu czynności przez policjantów mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Jego pobyt za kratkami może się jednak znacznie przedłużyć. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie osoby z narkotykami przeprowadzone przez policjantów z grupy „Blokers”. W grudniu zeszłego roku policjanci przechwycili blisko pół kilograma marihuany i zatrzymali dwie osoby.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium