Sport

Kto będzie mistrzem Wielkopolski w pchnięciu kulą?

Mateusz Michalski  Foto: integracjatyija.pl

Środa Wielkopolska w sobotę, 24 stycznia będzie stolicą Wielkopolskiej lekkoatletyki. W hali Zespołu Szkół Rolniczych odbędzie się III Otwarty Halowy Mityng Lekkoatletyczny oraz Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą.

Mateusz Michalski Foto: integracjatyija.plPodczas ubiegłorocznej edycji w mitingu wystartowało ponad stu zawodników z 16 klubów Wielkopolski, ale także reprezentujący Start Gorzów medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu Mateusz Michalski

Bardzo dobra obsadą cieszył się w ubiegłym roku bieg na 60 m. Zwycięzca ze Środy Eryk Hampel zdobył później złoty medal podczas Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Wielu medalistów wielkopolskiego turnieju kontynuowało swoje sukcesy podczas ogólnopolskich imprez.

Mateusz Michalski dwukrotny medalista Igrzysk paraolimpijskich z Londynu ( rekordy życiowe 100 m – 10,78 i 200 m – 21,56) w Środzie był piąty. To świadczy o wysokim poziomie biegu na 60 m.

W ramach mityngu rozegrane zostaną także Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika (14-15) do seniora.

III Halowy Mityng Lekkoatletyczny i Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kula, 24 stycznia, godzina 11:00. Hala Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz