Sport

Poznańskie bieganie: nie jest zimno, jest rześko!

ENEA Tri Tour Bieg Mikolajow  Foto: .W.Pawlowski

Zbliża się kolejna odsłona Endu Winter Run, czyli zimowych treningów biegowych dla triathlonistów i nie tylko. To część Road to Challenge Poznań – cyklu różnorodnych imprez, m. in. zmagań na trasie poznańskiej Cytadeli.

ENEA Tri Tour Bieg Mikolajow Foto: .W.PawlowskiW 2015 roku rywalizacja rozegra się na dwóch dystansach: 12 km oraz znacznie bardziej przyjaznym początkującym adeptom biegania i triathlonu – 6 km. – Kierując się opiniami zawodników po ostatnim Biegu Mikołajów, zdecydowaliśmy przenieść zawody na poznańską Cytadelę – podkreśla Wojciech Kruczyński, organizator biegu. – Trasa jest niezwykle urozmaicona, liczne podbiegi i zbiegi stanowią ciekawy element treningu biegowego, a mijane po drodze: Muzeum Armii Poznań, Muzeum Uzbrojenia czy Rosarium nadają imprezie dodatkowego charakteru – dodaje Kruczyński.

Niezależnie od uzyskanego rezultatu każdy uczestnik będzie mógł liczyć na mecie na miłe przywitanie, medal, a także uzupełnić stracone kalorie. Cykliczność Endu Winter Run (dwie imprezy w styczniu i jedna w lutym) pozwoli śledzić postępy biegowe na etapie wkraczania w wiosenny sezon. Endu Winter Run to zarówno trening, jak i możliwość dobrej zabawy. Każdy bieg poprzedzi rozgrzewka przygotowana przez profesjonalnych instruktorów. Nie zabraknie też okazji do wzajemnej wymiany doświadczeń.

– Zależy nam na tym, aby zapewnić zawodnikom optymalne warunki do startu na Cytadeli, aby podobnie jak podczas poprzedniej edycji każdy z nich mógł czerpać radość ze startu i bezpiecznie dobiec do mety – mówi Kruczyński

Wszystkie poprzednie etapy Endu Winter Run cieszyły się bardzo dobrą opinią wśród uczestników. Popularność zdobyły wtedy oryginalne koszulki do biegania. Nie zabraknie ich również tym razem. Dzięki ich intensywnym kolorom będą dobrym elementem stroju treningowego, który pozwoli poprawić widoczność i tym samym bezpieczeństwo biegaczy. Obniżając opłatę startową do 20 zł za jedną imprezę lub 50 zł za cykl trzech imprez (płatność do końca roku), organizator przygotował koszulki startowe w promocyjnych cenach.

ENEA Tri Tour Bieg Mikolajów Foto: W.Pawlowski

Klasyfikacja Endu Winter Run będzie prowadzona osobno dla każdego biegu oraz dla całego cyklu. Najlepsze zawodniczki w klasyfikacji generalnej kobiet (miejsca 1-10) i najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej mężczyzn (miejsca 1-10) każdej imprezy otrzymają upominki. Przewidziano też drobne nagrody rzeczowe i puchary dla 3 najlepszych uczestniczek i 3 najlepszych uczestników całego cyklu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz