Aglomeracja

Oto nasz prawdziwie poznański ptaszek

Perukarz  Foto:

Barwnogłówka Poznańską – to zagrożony gatunek informują hodowcy gołębi i apelują o jego ochronę. Barwnogłówka – to uroczy, niewielki gołąb, który bez odpowiedniej opieki nie będzie miał szansy przetrwania.

PerukarzPtak należy do najstarszych ras gołębi polskich, która znana jest od roku 1775. Zalicza się ją do grupy gołębi lotnych i ozdobnych. Rasa utworzona została przez hodowców wielkopolskich i udoskonalona przez poznańskich gołębiarzy. Nazwa pochodzi od charakterystycznej głowy z wypukłym czołem, na niej osadzona korona, której pióra z przodu są barwne, a od strony karku białe.

Ten gatunek i inne oryginalne gołębie m.in. perukarze oraz inne ptaki pochodzące z najlepszych polskich hodowli będzie można zobaczyć w najbliższy weekend na terenie MTP.

Na Krajowej Wystawie Gołębi Młodych swoje eksponaty zaprezentuje ponad 120 hodowców z całej Polski. Oceniane będą gołębie rasowe oraz drób ozdobny. Podczas wydarzenia odbędzie się także giełda nadwyżek hodowlanych, która rok rocznie przyciąga tysiące hodowców z kraju i zza granicy.

Barwnogłówka Poznańska

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz