POZnań

Termy świętują 3 urodziny

3 lata Term Maltańskich  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Z okazji swoich 3 urodzin Termy Maltańskie zaprosiły prawdziwą plejadę gwiazd sportowych. Swoje umiejętności zaprezentowali reprezentanci Polski, którzy wygrywali konkurencje w bardzo dobrych czasach, ale emocji było znacznie więcej. Wszystkim zawodnikom kibicowało ponad 800 widzów.

Od rana w zawodach o Puchar Poznania Amatorów wzięło udział ponad 300 chłopców i dziewczynek z poznańskich szkół podstawowych. Później można było podziwiać umiejętności osób trenujących Aqua Fitness. Ćwiczenia w wodzie, w których uczestniczyło 30 osób, stanowiły preludium do kolejnych pokazów. Były to skoki do wody oraz równie efektowne pływania synchronicznego.

Głównym punktem 3 urodzin były zawody profesjonalistów, kibice nie zawiedli się, ponieważ wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a czasy, które uzyskiwali najlepsi były bardzo dobre – relacjonuje Łukasz Kubiak z Term – wśród kobiet najlepiej zaprezentowały się Aleksandra Urbańczyk – Olejarczyk oraz Alicja Tchórz, które wygrywały 3 wyścigi, ta pierwsza stanęła na najwyższym stopniu podium zwyciężając na 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym i zmiennym, a Alicja Tchórz okazała się bezkonkurencyjna na 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym.

Bardzo zacięta rywalizacja towarzyszyła wyścigom mężczyzn. Główny faworyt Paweł Korzeniowski w pierwszym starcie łatwo wygrał na 100 m stylem motylkowym, jednak w dwóch kolejnych startach na 100 dowolnym i 100 zmiennym zajął 3 miejsce. W wyścigu na 100 m dowolnym musiał uznać wyższość poznaniaka Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań był w sobotę w doskonałej formie, bo osiągnął również drugie miejsce na 100 m zmiennym i 3 na 100m st. dowolnym. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł młody Jan Świtkowski. Zwyciężył 2 razy na 100 m zmiennym i 100 m grzbietowym i nieznacznie przegrał z Pawłem Korzeniowskim na 100 m motylkowym.