POZnań

Zamów sobie CK Zamek do domu

City Park 2 zed Foto: FotoPortal / Zbigniew Ratajczak

City Park 2 zed Foto: FotoPortal / Zbigniew RatajczakBudynki, które są ikonami Poznania znane są doskonale mieszkańcom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Są nie tylko piękne, ale jak można się przekonać na FotoPortalu miasta Poznania, także niezwykle fotogeniczne. Teraz oprócz podziwiania samych zdjęć można także je zamówić na stronach miejskich dzięki nowej ich funkcjonalności.

FotoPortal to oficjalna galeria Miasta Poznania, na którą każdy może zgłosić swoje zdjęcia przedstawiające nasze miasto. Po uzyskaniu akceptacji przez administratora mogą je oglądać internauci z niemal całego świata. Obecnie w tej wirtualnej galerii znajduje się blisko 10.000 fotografii.

FotoPortal jest wspaniałym przedsięwzięciem, ponieważ tworzą go mieszkańcypodkreśla Prezydent Poznania Ryszard Grobelny – bez inicjatywy, jaką podejmują osoby publikujące tam swoje prace nie miałby on sensu.

Miasto postanowiło pójść krok dalej i po wielu pytaniach mieszkańców Poznania, ale również turystów, wprowadziło nową funkcjonalność miejskiego portalu fotograficznego. Jest nim FotoSklep, a więc narzędzie umożliwiające pobranie wysokiej jakości odbitek zdjęć i ich wydruk na płótnie. Dzięki temu każdy będzie mógł udekorować swoje mieszkanie lub firmę najładniejszymi obrazami z życia Poznania. Wybrane zdjęcie można otrzymać w formie posteru, co świetnie sprawdzi się w formie prezentu. Podarunek taki nie jest drogi – najtańszy format 30×30 centymetrów kosztuje około 17,00 złotych.

Dworzec Letni zed Foto: FotoPortal / Zbigniew Ratajczak

Coraz więcej miast prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, nie chcąc na tym poprzestawać zaproponowaliśmy mieszkańcom utworzenie miejskiej galerii – wyjaśnia Łukasz Goździor Dyrektor Biura Promocji Miasta – jestem przekonany, że FotoSklep sprawdzi się równie dobrze jak FotoPortal.

Na FotoPortalu organizowany jest cykliczny, co miesięczny konkurs. Spośród nadesłanych zdjęć Internauci wybierają najlepsze w kategorii ogólnej, natomiast specjalne jury wskazuje najładniejszą fotografię tematyczną. Spośród wszystkich, które zdobędą tytuł zdjęcia miesiąca nagrodzone zostanie zdjęcie roku.

Poznań jest pierwszym miastem w Polsce oferującym funkcjonalność jaką jest FotoSklep, za jego pośrednictwem mieszkańcy mają realny wpływ na promocję swojego regionu. FotoPortal jest niecodzienną formą współpracy promocyjnej pomiędzy miastem i ludźmi, którzy na co dzień je współtworzą – dodają pomysłodawcy – dzięki nowym możliwościom platforma ta stała się jeszcze bardziej użyteczna.

Zdjęcia w galeriach oficjalnych, konkursowych i sklepowych można oglądać tutaj.

tylko zakochanych brak ;-) Foto: FotoPortal / Radosław Maciejewski

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
 • Low Temp. ___°C
 • High Temp. ___°C
___
______
Października 23rd 2020, piątek
°C
   ___
 • TEMPERATURE
  °C | °C
 • HUMIDITY
  %
 • WIND
  m/s
 • CLOUDINESS
  %
 • SUNRISE
 • SUNSET
 • SOB 24
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • NIE 25
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PON 26
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • WT 27
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • śR 28
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • CZW 29
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %