Sport

Kolejorz gra dzisiaj z Jagiellonią

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterLech Poznań zagra dzisiaj w w Białymstoku z Jagiellonią w ramach 8 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W roli trenera Kolejorza zadebiutuje Maciej Skorża.

Nie chcę wprowadzać wielkich zmian w taktyce, w 70 procentach będzie to oparte na dotychczasowych zasadach – deklaruje Maciej Skorża – jesteśmy pod kreską, na dziewiątym miejscu w tabeli i tę pozycję musimy jak najszybciej poprawić.

Lech to w tej chwili dziewiąty zespół w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Gospodarze także mają na swoim koncie 10 punktów, jednak mają gorszy stosunek bramek. Do tej pory obie drużyny lepiej grają na wyjeździe.

Obserwowałem mecz Jagiellonii w Kielcach, to jest zespół bardzo wybiegany, waleczny i dobrze ustawiony taktycznie – dodaje trener Lecha Poznań – jeśli jednak moi podopieczni dadzą z siebie wszystko pod względem mentalnym oraz fizycznym i utrzymają dyscyplinę taktyczną przez całe 90 minut, to 3 punkty pojadą z nami do Poznania.

Debiut Macieja Skorży w roli trenera Kolejorza jest oczywiście ważny nie tylko dla niego samego, ale również dla piłkarzy. Nowy szkoleniowiec to także nowe otwarcie i okres, w którym wszyscy zawodnicy z czystą kartą na nowo zaczynają walkę o miejsce w składzie.

Jesienią chcę dać szansę każdemu zawodnikowi, by wyrobić sobie odpowiednie zdanie na jego temat, pierwszy mecz i pierwsze wrażenie jakie zrobi na mnie drużyna i poszczególni piłkarze jest bardzo ważne mówi Maciej Skorża – po pierwszych treningach wiem, że niektórym zawodnikom brakuje pewności siebie, a na tym poziomie jest to niedopuszczalne, martwi mnie ta sytuacja.

Mecz Jagiellonii z Lechem rozpocznie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w sobotę (13.09) o godzinie 18:00.

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz