BizNews

Już działa rowerowa pomoc drogowa!

Mobilny mechanik (1)  Foto:

Kiedy się zepsuje samochód to wzywamy pomoc drogową. A gdy nasz rower złapie gumę albo zerwie się łańcuch? Do dziś pozostawało nam pchać nasze ukochane dwa kółka czasem nawet kilka kilometrów do domu, albo próbować wpakować się z pojazdem do tramwaju. Poznańska firma One More Bike uruchomiła właśnie rowerową pomoc na telefon, co więcej na popularne trasy wysyła mobilnego mechanika!

Mobilny mechanik (1)Pomysł nie pojawił się znikąd, One More Bike poza “normalnymi” rowerami zajmuje się i promuje rowery transportowe zwane potocznie w rowerowym światku cargo bike’ami. Rower transportowy może stanowić świetną bazę dla biznesu, pomysły można mnożyć, w samym Poznaniu działa już Bike Cafe i mobilna lodziarnia Gelato Bike.

Rower transportowy w One More Bike, wykorzystywany był od początku działalności, głównie jako alternatywa dla samochodu dostawczego podczas zakupów w lokalnych hurtowniach i wizytach na poczcie z paczkami do wysyłki, zdarzały się też wizyty domowe, najczęściej w celu naprawy rowerów stacjonarnych. Mobilny mechanik nie był jednak w stałej ofercie – mówi pomysłodawca Wojciech Walter

Od teraz to się zmienia i będzie działało w następującej formule: wiosną, latem i jesienią w weekendy spotkacie mobilnego mechanika na najpopularniejszych pośród rowerzystów trasach w Poznaniu takich jak: okolice Malty, Parku Sołackiego, na Placu Wolności, Cytadeli, Golęcinie i nad Jeziorem Rusałka. Aktualny rejon pracy danego dnia ogłaszany jest na Facebook’u

Mobilny mechanik nad Maltą

Rower cargo, pomimo swojej dużej ładowności nie zabierze ze sobą całego warsztatu, więc mobilny mechanik oferuje podstawowe usługi serwisowe, takie jak wymiana dętki, regulacja biegów, hamulców, smarowanie łańcucha, centrowanie kół i inne mniejsze naprawy, ma też ze sobą wszystkie najważniejsze części zamienne.

Pierwszy weekend działalności okazał się sukcesem i do póki pogoda będzie na to pozwalać spotkacie mobilnego mechanika na poznańskich ulicach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz