POZnań

Szykujcie się na wielkie i zdrowie ucztowanie na Zamku

Michał Muskała  Foto:

Poznań, jako jedyne miasto w Polsce razem z 6 innymi miastami Europy zainauguruje kampanię „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”. Całoroczna kampania wystartuje w przyszłą środę w Centrum Kultury Zamek.

Michał MuskałaNa inaugurację zaproszono znanego kuchmistrza, Michała Muskałę, finalistę programu telewizyjnego Master Chef, którego obecność i kulinarne umiejętności pomogą zachęcić niezdecydowanych do udziału w zamkowej uczcie oraz pasjonatów jedzenia i rozsądnego odżywiania się, którzy pokażą jak przygotowywać pożywne przekąski, soki albo sałatki.

Organizatorzy chcą zachęcić poznaniaków do wspólnego ucztowania, czerpania przyjemności z przygotowywania, jak i kosztowania kolorowych i zdrowych posiłków. W tym celu zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne, stragany z lokalnymi produktami i stoiska informacyjne dotyczące aktywnego i zdrowego stylu życia.

Warsztaty i pokazy kulinarne będą kluczowym punktem inauguracji. Dodatkowo jednak zorganizowane zostaną atrakcje towarzyszące, porady dietetyczne, ciekawe promocje na produkty związane z tematem kampanii.

W okolicach Zamku zorganizowane zostaną aktywności sportowe: joga, tai-chi, taekwondo i nordic walking, aby powiązać przyjemność płynącą z ucztowania z orzeźwiającą ciało i umysł aktywnością ruchową. Dodatkowo, przygotowano animacje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników spotkania.

Kampania międzypokoleniowa potrwa do czerwca 201, realizowana jest pod patronatem Komisji Europejskiej w siedmiu krajach partnerskich i skierowana jest do trzech grup: dzieci (zarówno małych, jak i młodzieży) i ich rodziców, kobiet w ciąży oraz seniorów. Głównym celem szeregu działań jest zapobieganie chorobom wynikającym z otyłości i nadwagi poprzez promocję działań służących zmianom stylu życia i odżywiania.

Tagi:
Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz