Lech Poznań – Cracovia 1:1 (0:1)

Cracovia - Lech Poznań 1:6 - Kraków 25.11.2013 r.  Foto: X-News

Cracovia - Lech Poznań 1:6 - Kraków 25.11.2013 r. Foto: X-NewsW 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań podejmie Cracovią. Spotkanie z Pasami będzie ostatnim, w którym drużynę Kolejorza poprowadzi tymczasowy trener Krzysztof Chrobak, którego zastąpi Maciej Skorża.

W minionym sezonie krakowianie występując jako beniaminek ligi, w poznaniu zremisowali 1:1, jednak już u siebie ulegli Lechowi 1:6.

W tym sezonie oba zespołu spisują się dużo poniżej oczekiwań. Mimo to Lech, zajmujący 8 miejsce w tabeli jest w lepszej sytuacji i można go typować jako faworyta tego spotkania.

1 - 1

Cracovia
Cracovia

• 19:52 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:51 Całkiem zasłużony remis wywalczyły oba zespoły. Żaden nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W Lechu raziła i to bardzo ilość niedokładnych zagrań.
  • 90+3 Gwizdy na koniec spotkania oznajmiają, że wynik się nie zmienił i Lech remisuje 1:1 z Cracovią.
  • 90+1 Budziński minimalnie minął się z piłką w polu karnym Lecha. A miał szansę wpakować piłkę do bramki.
  • 90' 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 89' Bardzo niedokładnie wykonany rzut wolny dla Cracovi i brak zagrożenia dla bramki Lecha.
  • 87' Strzał Jevtića na bramkę był ładny. Pilarz jakiś cudem w gąszczu zawodników dostrzegł lecącą piłkę i złapał ją oburącz.
  • 86' Cracovia: Zjawiński za Dialibę
  • 84' Linetty faulowany. Ucierpiał w tym starciu i potrzebuje pomocy medycznej. Grę z rzutu wolnego tuż przy polu karnym gości wznowią poznaniacy.
  • 81' Lech: Formella za Hamalanena
  • 80' Cracovia: Zejdler za Nowaka
  • 77' Linetty ukarany kartką za faul na Nowaku.
  • 75' Poznaniacy znowu niepotrzebnie się bawią. A to w grają w dziada na własnej połowie, albo dopuszczają gości do rzutów rożnych. Wcześniej taka zabawa zemściła się stratą bramki.
  • 73' Kotorowski ratuje Lecha rzucając się do potężnego strzału Deleu. Teraz goście mają rzut rożny.
  • 70' Kędziora ukarany za faul.
  • 69' Lech: Kownacki za Pawłowskiego
  • 69' Cracowia: Jaroszyński za Żytko
  • 66' Ubiparip bardzo chce... aż tak bardzo, że nie podał na prawą stronę do niepilnowanego Lovrencsics i sam strzelił... niecelnie.
  • 64' Cetnarski próbował z dystansu zaskoczyć Kotorowskiego. Ale chyba zaskoczył samego siebie, bo piłka przeleciała po murawie daleko od lewego słupka.
  • 59' Hamalainen równolegle podawał do Ubiparipa wbiegającego w pole karne. Niestety Serb był za wolny, piłkę złapał Pilarz.
  • 58' Kędziora z Lovrencsics-em zagrali krótko przed polem karnym gości. Węgier postanowił strzelać choć widać było, że nie jest dobrze ustawiony i potwierdził to jego niecelny strzał.
  • 55' Ubiparip goniąc wzrokiem piłkę musiał się okręcić wokół własnej osi i chyba stracił orientację, bo nie doszedł do piłki, z której można było strzelać na bramkę Pilarza.
  • 50' Hamalainen przez całą połowę gości poprowadził sam piłkę czekając na Ubiparipa, który minął go prawą stronę. Fin podał piłkę poznańskiego napastnikowi, który podbiegł kilka kroków i płasko oddał piłkę wbiegającego w przed pole karne finowi. Hamalainen dołożył tylko nogę i skierował piłkę wprost na Pilarza.
  • 46' Mocnym akcentem zaczyna się druga połowa. Lech z kontrataku piłka trafiła do Kaspera Hamalainena, który w polu karnym zmusił do błędy Krzystofa Pilarza. Bramkarz gości wślizgiem próbował odebrać piłkę finowi, co dało poznańskiemu pomocnikowi otwartą bramkę. Tego już nie dało się zmarnować i fin pewnie umieścił piłkę w bramce. Lech remisuje z Cracovią 1:1.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania, w którym Lech przegrywa z Cracovią 0:1.
  • 45+1 Koniec pierwszej połowy.
  • 45+1 Lovrencsics trafił w poprzeczkę!
  • 45' 1 minuta zostanie doliczona do czasu gry pierwszej połowy.
  • 44' Waleczny Pawłowski pokonał dwóch obrońców, by zostać sfaulowanym dwa metry o linii końca boiska przy polu karnym gości.
  • 41' Rzut rożny dla Lecha. W trakcie gdy piłka była w powietrzu sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na korzyść Cracovi.
  • 40' Chwilę przed zmianą dobrze zapowiadającą się akcję Lecha zmarnował Lovrencsics. Węgier miał już tylko wrzucić piłkę w pole karne ale w zamian za to przerzucił bramkę.
  • 40' Lech: Douglas za zdaje się kontuzjowanego Henriqueza
  • 36' Cetnarski ukarany kartką za faul.
  • 35' Bardzo dobra akcja poznaniaków. Lovrencsics popędził przez połowę boiska zwodem mijając obrońców otworzył sobie możliwość podania do lepiej ustawionego Ubiparipa, który posłał petardę w kierunku bramki Pilarza. Ale bramkarz gości świetnie wypiąstkował piłkę. Chwilę później Henriuquez z drugiej strony posłał piłkę na głowę Serba ale ten nie trafił do bramki.
  • 34' Wilusz popełnia błąd w polu karnym, który próbuje bezskutecznie naprawić Pawłowski i tak krakowianie nakręcają atak na bramkę Lecha. Dobrze, że ostatecznie jest to nieudany atak.
  • 32' Faulowany Nowak przez Jevtić-a. Sędzia upomina tylko faulującego.
  • 30' Być sprowadzonym do defensywy... chyba to lubią zawodnicy poznańskiego Lecha, bo pozwalają na dosyć swobodne podchodzenie krakowiak pod swoją bramkę.
  • 29' Szymon Pawłowski przed polem karnym Cracovii przeciął podanie między środkowymi graczami i oddał niecelny strzał z około 20 metrów.
  • 27' To trzeba nazwać po imieniu - głupio bawią się przed swoim polem karnym zawodnicy Lecha. Nie potrafią normalnie przejąć piłki i poważnie narażają się na stratę kolejnej bramki.
  • 25' Wrzucana przez Hamalainena piłka z prawej strony pola karnego odbiła się od Marciniaka przez co nie dotarła do Ubiparipa, który już składał się do oddania strzału.
  • 22' I mamy pierwszego gola. Marcin Budziński trafił do bramki Kotorowskiego strzelając z około 18 metrów.
  • 21' Gdyby nie Dawid Nowak Lech stracił by bramkę. Tak, tak, napastnik gości pomógł poznaniakóm nie stracić bramki. Zaplątał się podaniu jakie do niego doszło i nie zdołał strzelić. Henriquez przejął piłkę i pognał przed siebie.
  • 20' Vojo powinien pobiec dalej i przeszkodzić wychodzącemu po za pole karne Pilarzowi w dojściu do piłki! Ah, szkoda, była by ładna akcja.
  • 17' Dawid Nowak na spalonym. Wyglądało to groźnie ale Kamiński i Wilusz mieli wszystko pod kontrolą i trzymali cały czas zastawioną pułapkę ofsajdową na napastnika gości.
  • 12' Cetnarski z rzutu wolnego próbował wrzucać piłkę w pole karne ale zrobił do nie dość, że niedokładnie to za mocno. Strzał był mocno zakręcony gra zostanie wznowiona z autu.
  • 11' Marciniak piętą zmienił tor lotu piłki w polu karnym, którą zagrał Lovrencsics do Ubiparipa. Gdyby ta piłka doszła do Serba byłby piękny gol.
  • 9' Przed chwilą krakowianie mieli całkiem niezłą okazję do ataku w polu karnym Lecha ale obrona skutecznie zagrała wybijając piłkę po za pole karne.
  • 3' Ostrzał bramki Pilarza. Najpierw Lovrencsics wrzucił do Ubiparipa ale ten nie doszedł do piłki. Po drugiej stronie Szymon Pawłowski już czekał, by ponownie posłać piłkę do Ubiparipa ale niestety obrońca ubiegł Serba i wybił piłkę prostopadle od bramki. Tam czekał już Jevtić, który przyjął piłkę i pięknie strzelił z woleja, jednak minimalnie niecelnie.
  • 2' Ubiparip nie opanował podanej do niego piłki przez Lovrencsicsa przez co akcja w polu karnym, która powinna zakończyć się strzałem na bramkę, za kończyła się tylko jękiem zawodu.
  • 1' Lovrencsics niedokładnie wrzucał w pole karne z prawego skrzydła. Grę wznawia Pilarz.
  • 0' Sędzia Marciniak po raz pierwszy używa dzisiaj gwizdka, by rozpocząć spotkanie.
  • 17:54 W trakcie odgrywania hymnu Cracovi na murawę weszły dzieci z Lech Poznań Futbol Academy i utworzyły na środku boiska napis z LPFA.
  • 17:52 Rozbrzmiewające dźwięki grane przez Macieja Maleńczuka oznaczają, że odgrywany jest hymn Cracovi. Nie jest to niczym dziwnym, bo jest to już tradycja. Podczas meczów obu drużyn przyjezdni są witani swoim hymnem.
  • 17:50 Witamy serdecznie. Już za niespełna 10 minut rozpocznie się spotkanie 7. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Cracovią.

Kotorowski (kpt.), Kędziora, Wilusz, Kamiński, Henriquez, Linetty, Jevtić, Lovrencsics, Hamalainen, Ubiparip
rezerwa: Gostomski, Douglas, Drewniak, Arajuuri, Kownacki, Formella, Bednarek
trener: Krzysztof Chrobak