Aglomeracja

Sobotni piknik rodzinny nad Rusałką

piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych  Foto: Fundacja Familijny Poznań

piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych Foto: Fundacja Familijny PoznańTo już niestety przedostatni weekend wakacji. W sobotę wraz z Fundacją Familijny Poznań oraz Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji zapraszamy w sobotę nad Jezioro Rusałka. Właśnie tutaj odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego na każdego, bez względu a wiek, czeka wuchta atrakcji.

Oprócz udziału w warsztatach kreatywnych i zabawach dla najmłodszych, będzie można nauczyć się najważniejszych zasad bezpieczeństwa, których znajomość przydaje się podczas wakacji jak i w życiu codziennym – zapewniają organizatorzy – w trakcie pikniku Komenda Miejska Policji będzie znakowała rowery, ratownicy WOPRu nauczą ratownictwa medycznego, a instruktorzy nordic walkingu będą uczyli prawidłowego chodu z kijkami.

Sobotnie spotkanie będzie także okazja by zjeść różne smakołyki, spędzić czas aktywnie podczas sportowych rozgrywek, czy po prostu relaksu na kocu czy leżaku. Z brzegu będzie też można podziwiać pokazy łodzi.

Jedną z atrakcji będą także warsztaty kreatywne. Podczas zajęć prowadzonych przez Ambientówkę, będzie można zrobić samemu latające samoloty, grające żółwie, statki z tektury i styropianu, opanować sztukę robienia wielkich baniek mydlanych oraz nauczyć się skręcania zwierzątek z długich balonów – wyjaśniają organizatorzy.

Zachęcamy także na ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa, które poprowadzi pani Kasia Marciniak o godzinie 12:00 . Waro zatem wziąć ze sobą koc lub kari matę i przyłączyć się do zajęć.

Na miejscu będzie także można oznakować swój rower. W ramach programu Poznański Rower-Bezpieczny Rower na swoje stoisko zaprasza Komenda Miejska Policji od 11:00 do 16:00.

Piknik na plaży nad Rusałką rozpocznie się w sobotę (23.08) o godzinie 11:00 i potrwa do 17:00.

piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych Foto: Fundacja Familijny Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz