BizNews

Ta szczoteczka zachęca do mycia zębów

Funbrush Foto: FunbrushNie wszystkie gzuby chętnie myją swoje zęby. Ich rodzice, choć próbują różnych sposobów, tylko czasami odnoszą sukcesy. Być może zmieni się to, gdy zastosują szczoteczkę, którą wymyślili dwaj studenci z Poznania.

Miłosz Cisowski, student III roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania oraz Adam Roszyk z UAM wymyślili genialny sposób aby zachęcić maluchy do mycia zębów – wyjaśnia Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej – ich projekt FunBrush wygrał konkurs Open Educational Challange dla innowacyjnych startupów z zakresu technologii i edukacji.

Dwójka studentów wpadła na pomysł stworzenia interaktywnej szczoteczki do zębów, której system byłby zsynchronizowany z grą zainstalowaną na tablecie czy smartfonie.

Dzieci myjąc zęby jest zachęcane są do zabawy. Szczotkując swoje zęby jednocześnie dbają o zęby wszystkich zwierząt w interaktywnym zoo.

Dziecko w ten sposób po pierwsze uczy się prawidłowego mycia zębów, dowiaduje się jak ważna jest higiena zębów a co najważniejsze świetnie się bawi.

Nagroda w  konkursie otwiera przed młodymi poznaniakami szansę na pozyskanie kapitału na rozwój biznesu. W najbliższych miesiącach uczestniczyć będą w warsztatach biznesu i innowacji w czterech europejskich stolicach. FunBrush dołączy tym samym do  akceleratora przedsiębiorczości, który został uruchomiony we współpracy z Komisją Europejską. FunBrush to gotowy, innowacyjny produkt i tylko kwestią czasu jest zdobycie kapitałowego wsparcia i podbój światowych rynków.

Funbrush Foto: Funbrush

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz