Aglomeracja

Polecieć do Glasgow

kołowanie samolotu wizzair  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

kołowanie samolotu wizzair Foto: Paweł RychterJeszcze w tym roku będzie można polecieć z Poznania do do szkockiego Glasgow. Nowe połączenia uruchomi linia Wizz Air.

Jest to pierwsze połączenie na główne lotnisko w Glasgow oferowane bezpośrednio z Poznania. Wcześniej, w 2008 i 2009 roku, Wizz Air oferował loty na lotnisko Glasgow – Prestwick.

Nowy kierunek zostanie zainaugurowany 28-go października – informuje Hanna Surma z poznańskiego lotniska – przeloty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Samoloty będą wylatywać z Poznania o godzinie 16:40, by wylądować w Glasgow o godzinie 18:10. W drogę powrotną wyruszą o godzinie 18:40, a do Poznania dotrą o 21:55.

Glasgow to największe miasto w Szkocji. Miejski port lotniczy Glasgow Airport położony jest około 13 kilometrów od centrum miasta. Dogodny dojazd w obie strony zapewnia kilka linii autobusowych, a stacja kolejowa znajduje się 3 km od lotniska. W ubiegłym roku port obsłużył prawie 7.400.000 pasażerów, oferując blisko 100 kierunków.

Liczba kierunków regularnych oferowanych z Poznania przez linię Wizz Air wzrosła tym samym do 8. Z tym przewoźnikiem możemy latać do Barcelony, Doncaster – Sheffield, Eindhoven, Londynu Luton, Oslo Torp, Paryża Beauvais oraz Sztokholmu Skavsta.

Rezerwacji biletów można już dokonać na stronach firmy Wizz Air.

Start samolotu wizzair Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz