Piotr Reiss świętował, a Natalia Siwiec pozowała

Benefis Piotra Reissa (28.06.2014) Inea Stadion  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Benefis Piotra Reissa (28.06.2014) Inea Stadion Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

20lecie swojej kariery piłkarskiej na Inea Stadionie świętował były reprezentant Lecha Poznań, Piotr Reiss. Podczas benefisu zostały rozegrane dwa towarzyskie spotkania, przyjaciół Reissa z polskimi artystami, oraz Lecha 2004 i Lecha 2014.

Choć od mojego ostatniego meczu w barwach Lecha minął ponad rok, to właśnie teraz nadszedł odpowiedni moment, by podziękować wszystkim kibicom i fanom za wsparcie podczas meczów, uśmiech, dobre słowo oraz inne oznaki sympatii (…). – tymi słowami były piłkarz Kolejorza, Piotr Reiss, zapraszał wszystkich poznaniaków na swój benefis z okazji 20letniej kariery piłkarskiej.

Na Stadionie Miejskim zostały rozegrane dwa godzinne mecze. Pierwszy  to spotkanie zespołu przyjaciół byłego kapitana Lecha z reprezentacją artystów polskich. Reiss zaprosił do gry w swoim zespole uczestników Mistrzostw Świata, m.in. Macieja Żurawskiego, Tomasza Kuszczaka czy Radosława Majdana. Nie zabrakło także byłych reprezentantów Polski – Marcina Adamskiego oraz Mirosława Okońskiego. Po drugiej stronie boiska, w szeregach Artystów Polskich stanął, m.in. Piotr Zelt (znany z roli Arniego w serialu „13. Posterunek”), oraz aktorzy „M jak miłość” – Rafał Mroczek i Przemysław Cypryański.

Pierwsza bramka, którą zdobył Maciej Żurawski dla drużyny pod wodzą Reissa, padła już po kilku minutach gry. Widać było doskonale, że mimo, iż piłkarze swoją karierę mają już dawno za sobą, grać potrafią i to całkiem nieźle. Artyści spięli się jednak w sobie i doprowadzili do remisu po golu Staszewskiego z rzutu wolnego. Nie cieszyli się zbyt długo z takiego obrotu sprawy, ponieważ po paru minutach padła kolejna bramka dla reprezentacji przyjaciół Reissa, zdobyta przez samego kapitana. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 3:1, który ustanowił Tomasz Kłos.

Po przerwie ekipa Piotra Reissa zdobyła dodatkowe dwa gole (Czarnota i Zając) a spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1
Drugi mecz to spotkanie piłkarzy grających w barwach Lecha Poznań w 2004 roku z obecną reprezentacją klubu. W pierwszej połowie obie drużyny prezentowały wyrównany poziom gry, natomiast to po stronie aktualnego zespołu nastąpiła groźna akcja – po wybiciu piłki przez Gergo Lovrencsics, ta odbiła się obok słupka bramki.

W drugiej połowie Kolejorz 2004 zaczął jednak opadać z sił, a pojawienie się na boisku Tomasza Kędziory oraz Szymona Pawłowskiego przysporzyło dodatkowych stresów bramkarzowi, Kotorowskiemu. Świetna obrona rzutu wolnego zakończyła spotkanie ustanawiając wynik na 0:0.

Przyjaciele Piotra Reissa – Reprezentacja Artystów Polskich 5:1 (3:1)
Gole: Maciej Żurawski, Piotr Reiss, Tomasz Kłos, Dominik Czarnota, Marcin Zając – Grzegorz Staszewski.
Kadra przyjaciół Reissa: Radosław Majdan – Tomasz Magdziarz, Jarosław Chwastek, Olgierd Moskalewicz, Tomasz Kłos, Arkadiusz Bąk, Marcin Zając, Maciej Żurawski, Radosław Gilewicz, Marcin Adamski, Sylwo Jedynak, Marcin Raduszewski, Mirosław Okoński, Piotr Reiss, Marcin Mazurek, Dominik Grabowski „Doniu”, Dominik Czarnota, Mateusz Poniatowski.
Trener: Bogusław Baniak.
Kadra Reprezentacji Artystów: Grzegorz Jędrzejewski – Piotr Zelt, Rafał Mroczek, Przemysław Cypriański, Konrad Marszałek, Antoni Królikowski, Tomasz Schimscheiner, Piotr Kieraga, Piotr Wiszniowski, Adrian Woźny, Grzegorz Staszewski, Maksymilian Rzemiński, Artur Magiera, Piotr Orliński.
Trener: Piotr Świerczewski.

Lech Poznań 2004 – Lech Poznań 2014 0:0

Lech 2004: Waldemar Piątek (33’ Krzysztof Kotorowski) – Waldemar Kryger (33’ David Topolski), Bartosz Bosacki, Błażej Telichowski (37’ Mariusz Mowlik), Rafał Lasocki – Łukasz Madej, Maciej Scherfchen, Michał Goliński (37’ Krzysztof Piskuła), Piotr Świerczewski – Piotr Reiss (58’ Adrian Reiss), Zbigniew Zakrzewski (37’ Damian Nawrocik).
Lech 2014: Maciej Gostomski (31’ Jasmin Burić) – Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz (31’ Hubert Wołąkiewicz), Luis Henriquez (31. Marcin Kamiński) – Gergo Lovrencsics (31’ Tomasz Kędziora), Szymon Zgarda, Karol Linetty (31’ Łukasz Trałka), Darko Jevtić (31’ Szymon Pawłowski), Dariusz Formella – Vojo Ubiparip.
Żółta kartka: Piotr Świerczewski