Rodzinne zmagania w wodzie i na lądzie!

Autor: miarecki. Poznań, 12 Czerwca 2014

Triathlon Lwa to rozszerzona wersja Wielkopolski Biegu Lwa cieszącego się popularnością wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. W sobotę w Lusowie koło Tarnowa Podgórnego w rywalizacji w wodzie, na rowerze i trasie biegowej zmierzą się całe rodziny.

Hubert Król Foto: mat.prasoweStart, meta i strefa zmian wyścigu będzie znajdować się nad Jeziorem Lusowskim. Cała zabawa rozpocznie się o godzinie 9:00. W zamyśle organizatorów ma to być impreza rodzinna, dlatego zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe.

Z roku na rok rośnie popularność Triathlonu. Cieszy się on coraz większym zainteresowaniem, ponieważ jest dyscypliną bardzo wszechstronną i niezwykle widowiskową. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że każda aktywność fizyczna wpływa na zdrowie i kondycję psychiczną. Coraz więcej Polaków biega. Ludzie poszukują jednak nowych wyzwań. Wybór pada właśnie na triathlon, który wymaga dbania o kondycję, samodyscypliny i wytrzymałości. Satysfakcja po ukończonych zawodach jest jednak bezcenna – mówi Hubert Król, trener triathlonu, organizator imprezy

Impreza w Lusowie podzielona została na trzy kategorie: Triathlon Dzieci w wieku 10-11 lat, 12-13 lat – dystans: 200 m pływania, 4,2 km jazdy rowerem oraz 1000 m biegu; Triathlon Młodzików w wieku 14-15 lat i sztafet – dystans: 400 m pływania, 11,4 km jazdy rowerem oraz 2000 m biegu; Triathlon Juniorów Młodszych w wieku 16-17 lat, Juniorów w wieku 18-19 lat oraz OPEN – dystans: 600 m pływania, 15 km jazdy rowerem, 3000 m biegu.

Wszystkie dzieci, które ukończą triathlon otrzymają upominki, natomiast trzech pierwszych zawodników oraz trzy pierwsze zawodniczki w kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy, junior, OPEN) oraz trzy pierwsze drużyny w kategorii sztafet otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe. Na pamiątkę wszyscy, którzy ukończą Triathlon Lwa otrzymają medale.

Triathlon w Lusowie  Foto: mat. prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.