Aglomeracja

Neofaszysta w rękach policji

Policja ujęła sprawców kradzieży  Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Policjanci z Kostrzyna Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę, który umieszczał na murach napisy nawołujące do nienawiści. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się poza granicami kraju. Usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policja ujęła sprawców kradzieży Foto: Komenda Wojewódzka Policji w PoznaniuW sierpniu ubiegłego roku na ścianach budynku dworca kolejowego w Kostrzynie Wielkopolskim pojawiły się napisy nawołujące do nienawiści z powodu narodowości i wyznania. Były tam także napisy promujące idee faszystowskie.

Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu. Dość szybko ustalili kto jest autorem tych napisów.

To 27. letni mężczyzna, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej wyjechał z kraju. Śledczy zawiesili prowadzone dochodzenie, ale nie zapomnieli o sprawie. Kiedy podejrzany przyjechał do miasta został zatrzymany – informuje Dawid Marciniak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

W środę 28 maja prowadzący sprawę przedstawili mu zarzuty nawoływania do nienawiści i propagowania idei faszystowskich. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, prace społeczne lub nawet 3 lata więzienia.

Tagi:
Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz