Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:0 (2:0)

16. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Ruch Chorzów (najlepsi kibice na świecie)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

16. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Ruch Chorzów (najlepsi kibice na świecie) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterLech potrzebuje przynajmniej remisu by zapewnić sobie drugie z rzędu i drugie w historii wicemistrzostwo. Szanse zdobycia tego tytułu rosną tym bardziej, że Ruch w Poznaniu wygrał ostatni raz 15 lat temu.

W tym sezonie zawodnicy Lecha Poznań nie przegrali z Ruchem żadnego spotkania, a na własnym boisku nie przegrali z nimi od 15 lat (12 września 1999 roku). Chorzowianie za sprawą wygranego meczu z Legią także mają szansę na fotel wicelidera, co na pewno wpłynie na emocje na boisku w trakcie meczu.

“Nie wiem, kto nazywał nas już wicemistrzem, ale na pewno nie ja. Moje słowa były takie, że trzeba grać i sobie to wicemistrzostwo wywalczyć” – mówi Mariusz Rumak, trener Lecha Poznań.

Meczem z Ruchem Chorzów miał pożegnać się z kibicami Manuel Arboleda, jednak jak już wiadomo nie znalazł się on nawet w osiemnastce meczowej. Dzisiaj dowiedzieliśmy się także, że Lech nie przedłuży kontraktu z Dimitrije Injacem, który zagra dzisiaj swój pożegnalny mecz przed poznańską publicznością.

4 - 0

Ruch Chorzów

• 22:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 22:24 Tym zwycięstwem Lech przypieczętował drugie z rzędu wicemistrzostwo Polski!
  • 92' Koniec spotkania! Lech Poznań wygrywa spotkanie 4:0 z Ruchem.
  • 92' Rzut wolny 20 metrów od bramki. Wysoko ponad bramką strzelał Starzyński.
  • 91' Injac ukarany kartką za wznowienie gry podyktowane dla gości 🙂
  • 90' 2 minuty doliczone do czasu drugiej połowy.
  • 88' Wcześniej bardzo groźnie było pod bramką Lecha, Kuświk strzelał z lewej strony pola karnego, po będzie Kędziory. Strzał zatrzymał się na bocznej siatce.
  • 88' Ruch: Urbańczyk za Babiarz
  • 85' Ryzykowne wybicie Kotorowskiego i piłka odbyła się od Kuświka i wypadłą na aut tuż przy linii końca boiska.
  • 80' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 79' Wrzutka Lovrencsicsa i główka Injaca.. szkoda, że minimalnie chybiony strzał.
  • 78' Goooool Claasena! Pięknie w polu karnym płasko po murawie ograł obrońcę, a chwilę później przerzucił zaskoczonego Kamińskiego!
  • 75' Lech: Injac za Linettego
  • 75' Lovrencsics ukarany kartką za faul.
  • 73' Ruch: Gigolaev za Włodykę
  • 73' Ruch: Smektała za Sadoloka
  • 72' Lech: Claasen za Hamalainena
  • 71' Starzyński z rzutu wolnego za płasko wrzucił w pole karne i piłka została wybita po za pole karne.
  • 68' Kamiński w polu karnym spod linii końca boiska płasko odegrał do Teodorczyka, ten podbiegł do przedpola karnego i płasko po murawie umieścił piłkę w bramce!
  • 66' Babiarz z dystansu strzelał obok słupka. Kuświk zszedł z boiska by opatrzyć prawe kolano. Czyżby wymuszona zmiana?
  • 64' Henriquez na spalonym.
  • 61' Surma z dystansu strzelał na krótki słupek. Kotorowski rozciągnął się w bramce ale nie było potrzeby, piłka opuściła plac gry.
  • 57' Zieńczuk faulowany około 25 metrów od bramki i jest rzut wolny dla gości. Sam faulowany wykonywał wolny ale zrobił to niedokładnie. Grę wznowi Kotorowski.
  • 55' Teodorczyk w polu karnym zgasił podanie ale nie zdołał oddać strzału zagrał więc do Henriqueza, który walcząc o miejsce wywalczył rzut rożny.
  • 53' Starzyński z rzutu wolnego wrzucał w pole karne, Kotorowski świetnie piąstkował ale sędzia liniowy pokazał spalony.
  • 49' Teodorczyk z piątego metra głową w kierunku bramki a na jego drodze Kamiński, który podbił piłkę, a ta wyleciała z palcu gry. Rzut rożny dla Lecha.
  • 46' Hamalainen z lewej strony boiska podawał do Lovrencsicsa stojącego przed polem karnym na przeciw bramki. Gergo strzelał ale piłka odbiła się i wróciła do Linettego, który strzelił niecelnie.
  • 45' Goście rozpoczynają drugą połowę spotkania. Obie drużyny grają bez zmian.
  • 46' Koniec pierwszej części spotkania. Lech prowadzi 2:0
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu do pierwszej części spotkania.
  • 44' Lovrencsics popędził do prawego rogu pola karnego po piłkę, którą będąc plecami do Kędziory zgrał mu piętą! Kędziora podbiegł i wrzucił piłkę do Teodorczyka na piąty metr ale tam dobrze ustawiony Kamiński ubiegł poznańskiego snajpera.
  • 41' Kędziora głową z 16 metra po wrzutce Lovrencsicsa próbował strzelać na bramkę. Piłką wyleciała po za pole gry przy długim słupku.
  • 38' Hamalainen główką i jest kolejna bramka!
  • 36' Pawłowski strzelił gola!
  • 35' Zieńczuk próbował z pierwszej strzelać z wysokiej piłki ale udało mu się tylko skozłować ją a ta nie była trudna dla Kotorowskiego do zatrzymania.
  • 33' Gergo z dystansu huknął ale niecelnie.
  • 32' Seria pomyłem w obronie Lecha... najpierw Kamiński zamiast wybić piłkę z pola karnego posłał ją wysoko w górę lekko cofającą się do bramki - Kotorowski wypiąstkował. Później Kolejny błąd, zdaje się Kędziory i płaskie wybicie z pola karnego, który w efekcie wyglądało jak podanie do strzelającego zawodnika gości... szczęśliwie strzał był bardzo niecelny.
  • 31' Babiarz z dystansu trafił w słupek bramki!
  • 30' Trałka podawał w pole karne.. po dwóch dobitkach nic...
  • 29' Henriquez poślizgnął się chcąc powstrzymać Sadloka przed wrzuceniem piłki w pole karne z prawej strony... ale i tak wybił mu piłkę na aut.
  • 26' Teodorczyk i Hamalainen wbiegli we dwóch w pole karne mając jednego obrońcę przed sobą i bramkarza! Teodorczyk podał do lepiej ustawionego Hamalainena ale ten wszedł w rytm do piłki i nie trafił w nią!
  • 22' Kędziora wygrał pojedynek szybkości z Dziwnielem, wyprzedzając go i przerywając atak gości.
  • 20' Sadlok próbował z dystansu zaskoczyć Kotorowskiego ale zaskoczył chyba sam siebie nie kierując piłki w światło bramki.
  • 16' Świetna gra Pawłowskiego, dwukrotnie ograł ograł obrońców Ruchu. Za pierwszym razem zagrał piętą omijając jednego zawodnika, a drugiemu założył siatę. Później z jego rozegrania piłka trafiła do Teodorczyka, który strzelił... prosto w Krzysztofa Kamińskiego.
  • 13' Hamalainen dobrze podbiegł do pola karnego mając po swojej prawej stronie Pawłowskiego, a po lewej Teodorczyka do którego podał piłkę... Teodorczyk za mocno wysunął sobie piłkę przygotowując się do strzału przez co stracił ją.
  • 10' Lovrencsics dwa razy wrzucał w pole karne, wpierw piłka wróciła idealnie do niego, później Teodorczyk próbował coś z tej piłki zrobił ale mu nie wyszło i piłka została wybita po za pole karne.
  • 9' Kolejny raz Teodorczyk złapany na spalonym i to w polu karnym.
  • 6' Hamalainen na spalonym! Szkoda bo jeszcze była szansa na poprawkę....
  • 6' Pawłowski w polu karnym nie opanował piłki po ładnym wyminięciu kilku zawodników gości.
  • 3' Ładne przerzucenie obrony gości do Teodorczyka i Pawłowskiego... szkoda że Teo bez sprawdzenia czy kolega jest za nim odegrał głową za jego plecy.
  • 1' Japończyk, Minoru Tojo rozpoczyna spotkanie.
  • 20:24 Dimitrije Injac i Manuel Arboleda odbierają właśnie pamiątkowe postery, w podziękowaniu za grę w barwach Lecha. Kibice w podzięce kibice gorąco oklaskują obu zawodników.
  • 20:11 Witamy serdecznie. Jeszcze około 20 minut dzieli nas od początku ostatniego spotkania Lecha Poznań przed swoją publicznością w tym sezonie. Dzisiejszym rywalem będzie Ruch Chorzów.

Kotorowski, Kędziora, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Henriquez, Lovrencsics, Trałka, Linetty, Pawłowski, Hamalainen, Teodorczyk
rezerwa: Gostomski, Claasen, Arajuuri, Kownacki, Formella, Injac, Możdżeń
trener: Mariusz Runak