POZnań

Jeżyce, Wilda, a może Stare Miasto jest najbardziej eko?

Eko Gra   Foto:

W ramach ekologicznego projektu Kompanii Piwowarskiej poznaniacy brali udział w grze miejskiej, zbierali eko-śmieci i głosowali na najbardziej ekologiczną dzielnicę. Jeżyce, Łazarza a może Wilda? Który fyrtel wygrał rywalizację będzie można się dowiedzieć podczas niedzielnego rodzinnego festynu w KontenerART.

Eko Gra Podczas niedzielnego pikniku będzie można posłuchać muzyki oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach. Jednak przede wszystkim będzie to ostatnia szansa, by oddać głos na swoją ulubioną dzielnicę i przyczynić się do zdobycia 20 tysięcy złotych na upiększenie swojego kawałka Poznania.

Przez dwa majowe tygodnie poznanioacy brali udział w grze miejskiej: w zamian za oddawanie do specjalnego Eko Busa butelek, puszek i kapsli, oraz rozwiązywanie ekologicznych quizów otrzymywali pieczątki. Jednocześnie swoimi głosami wspierali wybrane dzielnice w walce o 20 tysięcy złotych. Zbiórka surowców wtórnych zakończyła się w niedzielę, ale to jeszcze nie koniec głosowania na dzielnice. W tym momencie prowadzi Stare Miasto, które w drugim tygodniu zabawy wyprzedziło Wildę, jednak ostateczny wynik wciąż nie jest przesądzony.
Bębnienie na plaży

W niedzielę o godz. 13.00 na plaży nad Wartą rozpocznie się rodzinny piknik, podczas którego można będzie wymienić zebrane na kartach pieczątki na upominki: torby ze zużytych bannerów reklamowych, zestawy toreb do segregacji śmieci czy magnesy na lodówkę. Będzie to także ostatnia okazja, by przekazać swój głos na rzecz ulubionej dzielnicy i tym samym umożliwić jej przeprowadzenie rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Projekt do realizacji zostanie wybrany przez mieszkańców, a do prac przyłączą się wolontariusze KP.

Zwieńczeniem ekologicznej akcji będzie wystawa plenerowa „Jak dbamy o swoje miasto i przyrodę”. W dniach 26-31 maja przy Placu Wolności w Poznaniu wyeksponowane zostaną meble wykonane podczas warsztatów oraz zdjęcia z przebiegu całej akcji.

Eko Gra w Poznaniu Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz