Stare Miasto

Cafe Bimba już działa

Cafe Bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Punktualnie o 12:00 na ulicy Zielonej “ruszyła” “Cafe bimba”, pierwsza w Poznaniu kawiarenka zlokalizowana w zabytkowym tramwaju.

Data otwarcia nie jest przypadkowa. Zabytkowy wagon, w którym kawiarenka została urządzona, po raz pierwszy wyjechał na ulice Poznania 20 maja 1966 roku. Teraz po niespełna 50 latach, pięknie odrestaurowany i zaadaptowany na potrzeby kawiarenki zaczyna nowe życie służąc za nietypowe i atrakcyjne miejsce towarzyskich spotkań.

Wyprodukowany został w 1951 roku, w 1966 roku trafił do Poznania i służył przez 38 lat najpierw jako wagon liniowy, później szkoleniowy, a u schyłku swego życia jako wagon do robót torowych. Ze stanu inwentarzowego został skreślony w 2004 roku i przez 10 lat jako wrak czekał w zajezdni przy ul. Fortecznej na swoje lepsze czasy. Teraz przyszłość się przed nim otwiera.

Bimba “jeździ” na linii 5, której trasa wiodła niegdyś ulicą Zieloną.

Nie byłoby jednak takich perspektyw gdyby nie inicjatywa radnego Mariusza Wiśniewskiego – przewodniczącego Komisji Rewitalizacji, który był pomysłodawcą projektu i ogromna determinacja Tomasza Zielińskiego – właściciela „Cafe bimba”, który z niebywałą konsekwencją i dbałością o każdy szczegół odrestaurował wagon przywracając mu blask i właściwy klimat.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz