Wiki lubi Wildę

Autor: miarecki. Poznań, 14 Maja 2014

Wilda jest jedną z najstarszych dzielnic miasta, ma bogatą i interesującą historię, wciąż jednak wiedza o niej nie jest łatwo dostępna, nie wszystkie też ciekawe zakątki wildeckie i postacie związane z dzielnicą są powszechnie znane. Lokali społecznicy chcą to zmienić dlatego apelują do mieszkańców i sympatyków Wildy, aby przy pomocy wolontariuszy polskiej Wikipedii pracowali nad poprawą haseł encyklopedycznych dotyczących dzielnicy.

Mural na Wildzie Foto: wikipediaZaprosimy także poznaniaków na wspólny spacer fotograficzny, w czasie którego wykonamy zdjęcia, które wzbogacą zasoby multimedialne Wikipedii – informuje Natalia Szafran-Kozakowska ze Stowarzyszenie Wikimedia Polska

Finałem wydarzenia będzie rozmieszczenie w wybranych miejscach Wildy tabliczek z informacjami o tychże miejscach oraz kodami QR prowadzącymi do poświęconych im haseł na Wikipedii. Wilda jest pierwszą dzielnicą w Polsce, której wikipedyści poświęcą tak szczególną uwagę.

– Wybraliśmy Wildę, ponieważ jest to dzielnica, o bardzo ciekawej historii, która zasługuje na miejsce w encyklopedii. Ale nie tylko – atutem Wildy jest też wyjątkowa społeczność lokalna. Wildzianie interesują się swoją dzielnicą, są pełni energii, chętnie działają społecznie, mają mnóstwo pomysłów. Tym samym bardzo przypominają wikipedystów. Jestem pewna, że będzie się nam świetnie współpracowało – mówi Natalia Szafran

Wiki Lubi Wildę odbędzie się w budynku zabytkowej elektrowni, w której obecnie mieści się SPOTUdział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Kino Wilda Foto: Projekt Wilda w czasach PRL / facebook

Szczegółowy plan wydarzenia:

W sobotę 24 maja, w godzinach 12.00-17.00 w SPOT. (ul. Dolna Wilda 87) wolontariusze Wikipedii będą czekać na wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, w jaki sposób poprawiać i rozbudowywać hasła w największej na świecie encyklopedii internetowej oraz odpowiedzą na wszystkie związane z nią pytania. Na każdego z gości będą czekać też drobne upominki związane z Wikipedią.

W niedzielę 25 maja o godzinie 10.00 spotkanie pod fontanną “Chłopca z wierzbą” (skwerek u zbiegu ulic Górna Wilda i Wierzbięcice) i spacer fotograficzny po zabytkach wildeckich. Uczestnikom wycieczki towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o miejscach związanych z Wildą oraz zawodowy fotograf, który pomoże w wykonaniu ciekawych zdjęć. Spacer zakończy się o godzinie 13.00 w SPOT, gdzie członkowie Stowarzyszenie Wikimedia Polska pokażą w jaki sposób własnymi zdjęciami Wildy zilustrować hasła w Wikipedii.

fot: Mural – wikipedia, Kino Wilda, projekt Wilda w czasach PRL/fecebook

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Wiki lubi Wildę)