K U L T U R A

ENEMEF: Psychonoc

TRANSCENDENCJA Foto: TRANSCENDENCJA

TRANSCENDENCJA Foto: TRANSCENDENCJADługie weekendy mają to do siebie, że gdy się kończy okazuje się, że był zbyt krótki. Na pocieszenie kolejny majowy weekend rozpoczynamy nocnym maratonem filmowym.

Tym razem zapraszamy Was na ENEMEF: Psychonoc, który wypełnią cztery z pozoru różne filmy, które łączy jedno – klimat. Niesamowity, wciągający, psychodeliczny, tajemniczy, hipnotyzujący.

Te produkcje ukazują lęki i słabości ludzi oraz przerażającą stronę świata, niewyjaśnione historie, parapsychologiczne zjawiska, zagadkowe spowodują, że ta noc na długo pozostanie w pamięci – informuje Iza Kieszek, która współorganizuje nocne maratony filmowe – Psychonoc to jedyna okazja, aby w jedną noc obejrzeć tak klimatyczne i hipnotyzujące filmy!

Podczas nocnego maratonu w salach Multikina zobaczymy premierowo film Transcendencja, a oprócz niego dobrze znane kinomanom filmy Czarny łabędź, Incepcja oraz Efekt motyla.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 25,00 do 33,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na stronie enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Na tę Psychonoc zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 9 maja od godziny 22:00.

Transcendencja – długo wyczekiwana produkcja z Johnnym Deppem w roli głównej z intrygującą i wciągającą fabułą. Doktor Will Cater jest wybitnym naukowcem, który pracuje nad stworzeniem maszyny posiadającej ludzką inteligencję i wrażliwość. Jego kontrowersyjne eksperymenty przynoszą mu sławę, ale także wielu wrogów. Wkrótce staje się celem ekstremistów, którzy zrobią wszystko, aby powstrzymać jego projekt. Will ginie z rąk terrorystycznej organizacji, widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości. Jego żona Evelyn podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny.

Reżyserem Transcendencji jest wieloletni współpracownik Christophera Nolana – Wally Pfister, autor zdjęć do m.in. Incepcji, Prestiżu i Mrocznego Rycerza, można więc spodziewać się wizualnej uczty i niesamowitych, zapierających dech w piersiach obrazów.

Czarny łabędź – to perfekcyjny film o niedoskonałości. Reżyser stworzył obraz, który balansuje na granicy jawy i snu, geniuszu oraz szaleństwa. Nina należy do jednego z najlepszych zespołów baletowych w Nowym Jorku. Światem baletnic rządzi bezwzględna rywalizacja i wyrachowanie. Marzeniem każdej tancerki jest główna rola królowej łabędzi, Odetty w “Jeziorze łabędzim”. Ponieważ zbliża się koniec kariery Beth odgrywającej tę postać, inne baletnice zaczynają walkę o jej miejsce.

Przejmująca kreacja zjawiskowej Natalie Portman w połączeniu z elektryzującą muzyką Clinta Mansella (autora muzyki do kultowego “Requiem dla Snu”), hipnotyzującym montażem i zaskakującym scenariuszem tworzą wciągający, psychodeliczny, niepokojący thriller o bezwzględnej rywalizacji dwóch baletnic, z których każda skrywa mroczną tajemnicę.

Incepcja – kultowy film twórcy Memento i trylogii Batmana. Incepcją Nolan po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich reżyserów. Główny bohater filmu to Dom Cobb, który jest szefem jednostki specjalizującej się w wydobywaniu informacji ze świadomości osób znajdujących się we śnie. W ten sposób może on zarówno pozyskiwać, jak i wprowadzać nowe dane. Christopher Nolan zabiera widzów w podróż dookoła świata, ale także w głąb ludzkich marzeń sennych. Reżyser zachęca widzów do swobodnej interpretacji tego, co dzieje się w filmie. Widz sam musi zdecydować w co uwierzyć.

Trzymająca w napięciu fabuła i nagłe zwroty akcji, świetne aktorstwo i doskonałe efekty specjalne, docenili nie tylko widzowie, ale także Akademia, która przyznała Incepcji cztery Oscary.

Efekt motyla – teoria efektu motyla zakłada, że machnięcie motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii… Evan Treborn od najwcześniejszych lat zgodnie z zaleceniami psychologa prowadzi szczegółowe dzienniki. Gdy powraca do jednego z nich, w niewyjaśniony sposób przenosi się w przeszłość. Zaczyna zadawać sobie sprawę, że dzięki temu może odwrócić bieg swego życia. Czy podróż w czasie pomoże mu na nowo napisać swoją historię i oszczędzić swym bliskim dramatycznych przeżyć? Czy drobne zmiany, jakie Evan wprowadzi w swojej przeszłości, pozostaną bez wpływu na teraźniejszość jego i bliskich mu osób? Efekt motyla to mroczny dreszczowiec psychologiczny, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

Efekt motyla 2004 Foto: Efekt motyla 2004

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
 • Low Temp. ___°C
 • High Temp. ___°C
___
______
Października 26th 2020, poniedziałek
°C
   ___
 • TEMPERATURE
  °C | °C
 • HUMIDITY
  %
 • WIND
  m/s
 • CLOUDINESS
  %
 • SUNRISE
 • SUNSET
 • WT 27
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • śR 28
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • CZW 29
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • PT 30
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • SOB 31
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %
 • NIE 1
  °C | °C
  Cloudiness
  %
  Humidity
  %