K U L T U R A

Imperium na deskach

MPERIUM - Zofia Elwart, Krzysztof Wiki Nowikow, Michał Kocurek, Anna Mierzwa  Foto: Bartłomiej Sowa

Rosja to temat na czasie, dlatego Teatr Nowy postanowił wznowić przedstawienie “Imperium” w reż. Ceziego Studniaka. Spektakl, który próbuje zmierzyć się z pytaniem, jaka jest współczesna Rosja, jest brawurowym popisem naszych aktorów, okraszonym piosenkami i muzyką wykonywaną na żywo.

MPERIUM - Zofia Elwart, Krzysztof Wiki Nowikow, Michał Kocurek, Anna Mierzwa Foto: Bartłomiej Sowa „Imperium” Ceziego Studniaka to spektakl przypominający najsłynniejszą rosyjską zabawkę: matrioszkę. Warstwa po warstwie odkrywa przed widzem kolejne oblicza Rosji: rozmarzonej i rozgniewanej, rozbestwionej i rozleniwionej, rozgadanej i rozśpiewanej… Scena po scenie oczom zdumionej widowni objawiają się etapy ludzkiego życia, zamknięte w zgrabnych i wyrazistych, choć wykreowanych za pomocą oszczędnych środków, obrazach: pięknych, kiedy trzeba, i strasznych, kiedy trzeba.

Znajdzie się tu miejsce i dla owadów Pielewina, i dla zagubionych kochanków, rozpaczliwie szukających bliskości i intymności; zajrzymy do podrzędnej dyskoteki, mrowiska i mieszkania, w którym ubijane są podejrzane interesy; poszybujemy w stronę księżyca, by ostatecznie wylądować kto wie, gdzie jeszcze…

Przewodniczką w tej podróży jest znakomita muzyka.

Najbliższe spektakle: 4,5,6 kwietnia, godz. 19:30  na Scenie Nowej

Imperium w Teatrze Nowym Foto: Bartłomiej Sowa


Tagi:
Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz