Zwycięstwo poznańskich piłkarek

W swoim trzecim meczu ligowym drużyna kobiecego futsalu AZS UAM Poznań pokonała na wyjeździe drużynę Elwo Etna Elbląg 5:3. Te trzy punkty były jednak wywalczone po ciężkim i szalonym boju.

Pierwsze minuty meczu sugerowały poznańskim kibicom, że będzie łatwo, miło i przyjemnie. Wydarzenia na hali szybko ostudziły gorące głowy naszej publiczności. Było ciężko, nerwowo a nieraz i niebezpiecznie. UAM-ki miały może większe posiadanie piłki i składniej konstruowały akcje jednakże brakowało odpowiedniego wykończenia. Rywalki natomiast znakomicie prezentowały się w defensywie, a i w ataku siały nieraz popłoch pod bramką Katarzyny Osiadło.

Co ciekawe już po 10 minutach gry mogliśmy spodziewać się przedłużonego rzutu karnego, ponieważ drużyna z Elbląga grała dość agresywnie i szybko uzbierała 5 fauli. Dzięki udanej końcówce w pierwszej części spotkania, w której to UAM-ki mocniej przycisnęły swoje rywalki udało się wywalczyć szósty faul, a tym samym przedłużony rzut karny. Na bramkę zamieniła go pięknym uderzeniem w okienko Karolina Grześkowiak i do szatni z lepszym humorem schodziły poznanianki.

Druga część meczu była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Nie chodzi tu o większą ilość strzelonych bramek ale o coś zupełnie innego. Spotkanie nie tylko nabrało szaleńczego tempa ale dostarczyło niesamowitych emocji i sporej dawki nerwów. Najpierw nasze zawodniczki podwyższyły wynik na 3:0 by później w zaskakujący sposób, w ciągu zaledwie dziesięciu sekund stracić dwie bramki Podbudowane gospodynie szybko zwietrzyły swoją szansę i zmusiły piłkarki z Poznania do rozpaczliwej obrony. Kto wie jakby się to potoczyło, gdyby nie bramka Marii Jezierskiej, po jednym z kontrataków. Gol ten nie ugasił jednak entuzjazmu drużyny z Elbląga, która wymusiła na UAM-kach szósty faul i wykorzystała przedłużony rzut karny.

Do końca meczu pozostawało niespełna pięciu minut a zwycięstwo UAM-u wisiało już na włosku. Pożar stresu, nerwów i adrenaliny ugasiła na minutę przed końcem Alicja Busza, która wykorzystała swoją szansę sam na sam. Tym samym zespół z Poznania podwyższył wynik na 5:3 dając odetchnąć drużynie, trenerowi i kibicom.

Elwo Etna Elbląg – AZS UAM Poznań 3:5 (0:1)