Aglomeracja Firma

Przedsiębiorcy roku działają z Poznania!

Michal Czekalski i Łukasz Olek  Foto: archiwum

Założyciele internetowego serwisu wymiany walut Internetowykantor.pl z Poznania zostali laureatami konkursu Ernst & Young na Przedsiębiorcę Roku 2013. Łukasz Olek i Michał Czekalski w sobotę odebrali nagrodę w kategorii nowy biznes.

Michal Czekalski i Łukasz Olek Foto: archiwumPo raz kolejny firma z Wielkopolski mocno zaakcentowała swoją obecność na polskim rynku i wykazała się przedsiębiorczością. W tegorocznej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2013 jedna z 4 nagród przypadła twórcom serwisu Internetowykantor.pl. Zwyciężyli oni w kategorii nowy biznes, w której wyróżniane są firmy działające na rynku krócej niż 5 lat, ale odznaczające się wyjątkową dynamiką rozwoju. Nagrodę poznaniakom przyznano za opracowanie i wdrożenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań biznesowo-informatycznych, które w krótkim czasie zrewolucjonizowały rynek wymiany walut.

– Innowacje w usługach finansowych to nasza pasja. Każdego dnia motywuje nas do rozwoju serwisu i wyznaczania nowych kierunków na rynku wymiany walut online. Ta nagroda jest potwierdzeniem, że zmierzamy w właściwym kierunku – mówi Łukasz Olek, współtwórca serwisu.

Każdego miesiąca użytkownicy serwisu wymieniają waluty na prawie 300 mln zł. Współzarządzana przez Czekalskiego i Olka spółka jest operatorem dwóch serwisów internetowych i skupia ponad 50% obrotów na rynku wymiany walut online. Firma zatrudnia prawie 60 osób i – jak zdradza Michał Czekalski – na 2014 r. planuje uruchomienie nowej platformy – tym razem europejskiej.

Celem konkurs EY Przedsiębiorca Roku jest wyróżnienie najlepszych twórców firm oraz promocja polskiej przedsiębiorczości. W kategorii produkcja nagrodę odebrał Andrzej Wiśniowski, twórca i właściciel firmy Wiśniowski, który otrzymał również tytuł Przedsiębiorcy Roku 2013, a w kategorii usługi – Joachim Siekiera z firmy Chespa.

Wśród nominowanych byli również Wielkopolanie Miłosz Dziurłaj i Dawid Urban – właściciele firmy Chic z Ostrzeszowa oraz Maciej Fiedler, prezes Fibar Group.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz