Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:1 (0:1)

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

3. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Górnik Zabrze Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPrzedostatnia kolejka rundy jesiennej, podczas której Kolejorz podejmie na swoim boisku vice lidera tabeli drużynę Górnika Zabrze. Gościom na pewno zależeć będzie na trzech punktach by zrównać się z Lechią Warszawa, która ma ich 31, Lechowi do niedzielnego rywala brakuje ich aż 8.  W minionym sezonie przy Bułgarskiej Kolejorz bezbramkowo zremisował.

Już wiemy, że w szeregach Lecha zabraknie Szymona Pawłowskiego, który w przegranej w Białymstoku z Jagiellonią nabawił się kontuzji i na pewno nie zgra w niedzielnym meczu. Pod znakiem zapytania stoi także występ Daylona Claasena, który mimo wznowienia treningów jeszcze nie doszedł do pełni swoich możliwości.

KKS Lech Poznań

3 - 1

Górnik Zabrze

• 19:56 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:54 Nic nie zwiastowało takiego wyniku! W pierwszej połowie Wyraźnie dominowali zabrzanie, którzy na przerwę zeszli z przewagą jednej bramki. Jednak już od 64. minuty to Lechici przejęli inicjatywę i w efekcie zakończyli mecz wynikiem 3:1.
  • 93' Koniec spotkania! Lech wygrał z Górnikiem 3:1.
  • 92' Gostomski obronił strzał z bliskiej odległości w wykonaniu Przybylskiego!
  • 91' Formella ukarany kartką.
  • 90' 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 87' Lech: Formella za Teodorczyka
  • 87' Teodorczyk główą umieścił piłkę zagraną przez Trałkę w przed pole karne! Wyni 3:1
  • 85' Douglas zgrał głową do Ślusarskiego w sytuacji dwóch Lechitów kontra jeden obrońca gości... Bartosz próbował oddać podanie ale niestety zostało ono przecięte przez jedynego obrońcę w polu karnym
  • 82' Gorąco w polu karnym Lecha! Ceesay znowu dziwnie cofa piłkę a Oziębała próbuje do niej dobiec. Gostomski w ostatniej chwili tuż przy końcu pola karnego wygarnia piłkę spod nóg zawodnika gości ale nie łapie jej. Szczęśliwie inny zawodnik Lecha jest w pobliżu i wyjaśnia sytuację wybijając piłkę po za pole karne.
  • 79' Górnik: Cupriak za Zacharę
  • 77' Chwilę przed zmianą w Górniku świetne dośrodkowanie Lovrencsicsa i trzech zawodników Kojlejorza w polu karnym, którzy nie zdołali ściąć tej lecącej piłki do bramki...
  • 77' Górnik: Oziębała za Madeja
  • 74' Lovrencsics w prawym rogu boiska szykuje się do rzutu rożnego. Wrzutka w pole karne i główkujący przy lewym słupku Kamiński! Wynik 2:1!
  • 73' Lech: Ślusarski zmieni Hamalainena
  • 72' Trałka faulowany na 16 metrze przy prawej linii autowej. Gergo wrzucał w pole karne ale żaden z jego kolegów nie wykorzystał dobrze zagranej piłki.
  • 71' Douglas z rzutu wolnego strzelał tuż nad prawym oknem bramki.
  • 70' Ponownie dziwne zagranie Ceesaya, który z połowy boiska cofa piłkę do Gostomskiego ku niezadowoleniu jego kolegów i kibiców.
  • 68' Murawskiemu wszyscy rozstępowali się przed polem karnym jakby zapraszali go strzelenia... kapitan Kolejorza nie wiedzieć dlaczego zwlekał. Jego strzał był ostatecznie zbyt prosty dla Steinborsa.
  • 64' Teodorczyk z linii kończącej boisko naciskany przez obronę zdołał podać do Lovrencsicsa na druga stronę pola karnego. Węgier z półobrotu przyłożył w piłke u mieścił ją pod ostrym kontem przy prawym słupku. I uprawgniony gol otwierający znowu wynik! (1:1)
  • 57' Lech: Douglas za Linettego
  • 52' Murawski płasko do Możdżenia na prawą stronę boiska.... ten próbował wrzucać w pole karne ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.
  • 51' Ceesay faulował Zacharę.
  • 50' Rożny wywalczony przez Hamalainena.
  • 45' Mączyński strzelał z dystansu.
  • 45' Kibice wyraźnie poirytowani... i w sumie nie ma co się im dziwić... bo Kolejorz nie gra tak jak powinien... w sumie nic nie gra
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 46' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Górnik: Gancarczyk za Pandzę
  • 43' Kosznik w polu karnym podwójnie strzelał! Gostomski pierwszy strzał obronił a drugi odbity od bramkarz wyleciał po za pole gry.
  • 40' Możdżeń bohaterem ostatniej akcji gości! Gostomski nie miał szans obronić strzału bo był za głęboko w polu karnym, ale za nim ustawił się Możdżeń, który obronił strzał zawodnika gości, który już miał nadzieję na gola.
  • 38' Olkowski nie został powstrzymany przez obronę Lecha i strzelił na bramkę! Minimalnie za wysoko.
  • 36' Zbyt czytelne podanie Trałki do Lovrencsicsa przecięte przez obronę gości.
  • 35' Madej ukarany za faul na Trałce.
  • 34' Po paru ładnych okazjach dla Lecha, trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, poznaniacy zostali sprowadzeni do parteru i ciągle się bronią.
  • 32' Nakoulma z 18 metrów posłał piłkę dużo za wysoko ponad bramką Gostomskiego.
  • 30' Kamiński szczęśliwie zablokował strzał Kosznika w przed polu bramkowym.
  • 26' Linetty posłał piłkę w światło bramki, Steinbors obronił wybijając po za pole karne.
  • 24' Madej w polu karnym odczekał chwilę i podał do Nakoulmy w na lewą stronę pola karnego, który minimalnie spóźnił się z przyłożeniem nogi.
  • 22' Po chwili ponowny strzał tym razem Lovrencsicsa! Bramkarz gości zaskoczony ale niestety strzał minimalnie niecelny.
  • 22' Możdżeń z dystansu strzelał! Steinbors wybił na rzut rożny.
  • 21' Teodorczyk próbował strzelać na bramkę. Piłka skozłowała o nogę obrońcy i opadła na górną siatkę bramki.
  • 20' Możdżeń na spalonym. Wcześniej seria dziwnie nie kontrolowanych prób strzelenia w kierunku bramki gości. Zastanawiamy się co jeszcze musi się wydarzyć by poznaniacy się obudzili.
  • 16' Murawski z dystansu posłał bombę ponad murawą! Steinbors wybił na rzut rożny.
  • 14' Trałka ukarany za faul na Nakoulmie.
  • 12' Madej przed polem karnym podał do Zachary, który nie myśląć strzelił w kierunku bramki! Gostomski wyciągnął się jak długi i odbił piłkę! Niestety odbita piłka trafiła do Nakoulmy, który płasko po murawie strzelił przy lewym słupku gola na 0:1.
  • 9' Zachara niewiele minął się z piłką w przed polu karnym!
  • 8' Dobra gra kombinacyjna na jedno podanie. Ostatecznie Hamalainen nie dał rady obrońcom Górnika.
  • 7' Kolejna okazja strzelecka dla gości! Przybylski z dystansu posłał piłkę w światło bramki w prawe okienko. Gostomski ledwo wyciągną tą piłkę. Grę wznowią goście.
  • 6' Przytomne zachowanie Gostomskiego po będzie obrony wślizgiem wybił piłkę z pola karnego
  • 5' Henriquez nie dał rady wyraźnie szybszemu Olkowskiemu.
  • 2' Hamalainen głową do Lovrencsicsa na lewą stronę boiska pod pole karne. Węgier wrzucał w pole karne do Teodorczyka, który niestety był na spalonym.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:56 Minuta ciszy dla ku pamięci Tadeusza Mazowieckiego.
  • 17:55 Witamy serdecznie! Spotkanie 15. kolejki Ekstraklasy, pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze rozpocznie się już za 5 minut,