POZnań

Szwajcarskie bogactwo Grażyny Kulczyk

Grażyna_Kulczyk_(19-10-2012)  Foto: CC

2,4 miliarda złotych wynosi majątek Grażyny Kulczyk, właścicielki Starego Browaru. W rankingu tygodnika „Lista 100 najbogatszych Polek” znalazły się także Solange Olszewska, współwłaścicielka Solarisa i Izabella Łukomska-Pyżalska.

Grażyna_Kulczyk_(19-10-2012) Foto: CCDziałając na własny rachunek, zgromadziła potężny majątek. Jego głównym składnikiem jest Stary Browar. W centrum handlowym powstałym w wyniku rewitalizacji XIX-wiecznego browaru Huggerów mieszczą się: ponad 200 sklepów, restauracje, kawiarnie, a także teatr, sala koncertowa, kilkanaście wnętrz wystawienniczych, sal kinowych, dwa kluby muzyczne i zabytkowy park. Od kilku lat mieszka w Szwajcarii i uchodzi za jedną z najbogatszych… Szwajcarek. Pierwszą „Listę 100 najbogatszych Polek” otwiera Grażyna Kulczyk z majątkiem wycenianym na 2,4 mld zł.

Drugie miejsce zajęła Barbara Komorowska (1,49 mld zł). To od jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa marki Bakoma, jednego z największych producentów przetworów mlecznych w kraju. Podium zamyka Aldona Wejchert, wdowa po Janie Wejchercie, twórcy i współwłaścicielu holdingu ITI.

Na liście najbogatszych Polek znalazły się także Solange Olszewska, współwłaścicielka Solarisa, Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty Poznań i współwłaścicielki Family House oraz Dominika Kulczyk-Lubomirska, córka najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka.

Stary_Browar_z_lotu_ptaka Foto: http://poznan.wikia.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz