Aglomeracja

Zakaz kąpieli w Rusałce

Ośrodek wodny w okolicy Poznania - 1974 rok  Foto: CYRYL / Stanisław Wiktor

Ośrodek wodny w okolicy Poznania - 1974 rok Foto: CYRYL / Stanisław WiktorDzisiaj nie ma zbyt sprzyjających warunków, by kąpać się w jeziorze. Słoneczna pogoda jednak z pewnością wróci, a wraz z nią chęć ochłodzenia się w wodach jezior. Niestety nie będzie to wskazane na kąpielisku Rusałka.

Wprowadzono tutaj zakaz kąpieli z powodu przekroczonego poziomu bakterii Escherichia coli. Obowiązuje on od poniedziałku i został ogłoszony w późnych godzinach popołudniowych. Zakaz ten potrwa do odwołania.

Plażowicze mogą nadal korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych na terenie Rusałki – informuje POSiR – w trosce o jak najszybsze udostępnienie poznaniakom tego popularnego miejsca rekreacji, w środę (21.08) przeprowadzone zostanie ponowne badanie wody na kąpielisku.

Wyniki tych badań będą znane po czterech dniach. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zniesieniu lub podtrzymaniu  zakazu.

Na ogłoszenie decyzji trzeba będzie zatem poczekać do poniedziałku. Tymczasem od środy można spodziewać się poprawy pogody. W sobotę będzie dość słonecznie i ciepło. Maksymalnie nawet około 28 stopni. Niedziela i poniedziałek znowu będą prawdopodobnie deszczowe.

Kąpielisko w Kiekrzu - 1965 rok Foto: Kąpielisko w Kiekrzu - 1965 rok

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz